Teisipäev 28. veebruar 2017

AS ÄRIPÄEV
Pärnu mnt 105, 19094 Tallinn
Telefon: (372) 667 0111
E-post: online@aripaev.ee

Lõuna-Korea reformid mõjuvad hästi

19. veebruar 1998, 00:00

Rahvusvaheline valuutafond (IMF) kiitis heaks järjekordse kahe miljardi dollari suuruse laenu eraldamise Lõuna-Koreale, avaldades rahulolu Souli tehtavate reformidega.

Koos laenueraldisega on IMF nüüd Lõuna-Koreale välja maksnud 15,1 mld dollarit lubatud 21 miljardist, mis on IMFi panus rahvusvahelises 60 mld dollari suuruses abipaketis. IMFi otsus tehti seejärel, kui Lõuna-Korea valitsus oli eelmisel nädalavahetusel vastu võtnud seadusemuudatused, mis lihtsustavad tööliste koondamist, nagu on ettevõtete konkurentsivõime tugevdamiseks soovitanud mitmed väliseksperdid.

USA üks suurimaid reitinguagentuure Standard & Poor's (S&P) tõstis teisipäeval Lõuna-Korea krediidireitingut, kiites valitsuse edu reformimisel. Lõuna-Korea pikaajaliste laenude reiting, mis enne oli B+, on nüüd BB+ ja lühiajaliste välisvaluutalaenude reiting senise C asemel B. Pikaajaliste kohaliku valuuta laenude reiting on BBB- asemel BBB+ ja lühiajaliste kohaliku valuuta laenude reiting A-3 asemel A-2. Isegi uue reitinguga jäävad Lõuna-Korea võlakohustused suure riski kategooriasse, st valitsus peab võlakirjadelt pakkuma rahanduskriisieelsetest tunduvalt kõrgemaid intresse. REUTERS-ETA

ļæ½ripļæ½ev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
06. December 2011, 19:34
Otsi:

Ava täpsem otsing