Turge ootab stabiliseerumine

19. veebruar 1998, 00:00

Riia börsil oli taas sündmustevaene päev ning juhtivate aktsiate hinnad langesid pisut. Langejate seas olid nii Unibanka, kasumivõtu all kannatav RTF ja Olainfarm. Heade uudiste poole pealt teatas erastamisagentuur, et Ventspilsi Nafta aktsiad noteeritakse börsil tõenäoliselt 31. märtsil, hoolimata hiljutise erastamismüügi ebaõnnestumisest. Samuti kavatseb agentuur korraldada müümata jäänud aktsiatest vabanemiseks üleplaanilise neljanda emissiooni. Kolmas, plaaniline emissioon algab märtsi teisel poolel ning seekord ei määrata eelnevalt miinimumhinda.

Leedu börsil püsis käive suurena, kuid juhtivate aktsiate hinnad langesid. Põhinimekirjas langes Hermis, tõmmates indeksi mõne punkti võrra alla. Veelgi aktiivsemalt kaubeldi Vilniuse Pangaga, mille hind jäi aga muutumatuks. A-nimekirjas jätkas tähelendu Leedu Energia, tõustes 10%. Edukas ja aktiivselt kaubeldud oli ka Leedu Kindlustus.

Vene aktsiaturg näitab üles tavatut stabiilsust. Juba enam kui nädala on RTS-indeks liikunud napilt 10-punktises vahemikus. Samal ajal on kauplemiskäibed kahanenud 30--40 miljoni dollari piirile. Kolmapäev tõi aktsiate hinnad kord taas alla. Maaklerite väitel pole turul praktiliselt raha ning seetõttu puudub ka kindel trend. Küll aga oli uudiseid taas järelevalve poolelt -- SEC tühistas SIDANKO võlakirjaemissiooni ning karistas väikeaktsionäridele liiga teinud naftafirmat YUKOS.

USA aktsiad jätkasid teisipäeval marssi üles, kuid senine hoog hakkab raugema ning analüütikud kahtlevad tõusu jätkumise võimalikkuses. Mõned pidasid ka hetke hinnataset liiga optimistlikuks. Koos nafta hinna langusega jahutas turgu teade, et jaanuari tööstustoodang ei kasvanud, mis viitab majanduskasvu aeglustumisele, kuid positiivse poole pealt ka väikesele inflatsioonile. Langejate hulgas olid naftafirmad, aga ka senist tõusu vedanud tehnoloogiagigandid, nagu Microsoft ja Oracle.

ļæ½ripļæ½ev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
06. December 2011, 19:34
Otsi:

Ava täpsem otsing