Lühiuudised

25. veebruar 1998, 00:00

Jaanuaris suurenes Eesti tööstustoodangu müük püsivhindades ligi 9% 1997. a jaanuariga võrreldes, teatas statistikaamet.

Eesti tööstustoodangu kasv püsib 10 protsendi tasemel juba ligikaudu aasta.

Töötleva tööstuse ettevõtted müüsid jaanuaris toodangut üle 12% rohkem kui mullu.

Töötleva tööstuse keskmisel tasemel või enam suurenes toodangu müük paberitööstuses, ehitusmaterjalitööstuses, raadioaparatuuri tootmises, kummi- ja plastitööstuses, täppisinstrumentide tootmises, puidutööstuses, toiduaine- ja joogitööstuses ning mööblitööstuses.

Keskmisest vähem kasvas tekstiilitööstuse toodangu müük.

Toodangu müük hõlmab Eesti tööstusettevõtete toodangu müügi nii koduturule kui ka ekspordiks. BNS

Eesti sisemajanduse kogutoodang (SKT) kasvas 1997. aastal Eesti Panga esialgsel hinnangul üheksa protsendi võrra.

Majanduskasvu põhitegur on eksport, märgib Eesti Pank esmaspäeval avaldatud 1997. aasta rahapoliitilises ülevaates.

SKT nominaalmaht oli Eesti Panga hinnangul mullu 63 miljardit krooni.

1997. aasta lõpu arenguid arvestades võib 1998. aasta majanduskasv kujuneda eelmise aasta omast mõõdukamaks, märgib Eesti Pank. BNS

Hoiuse- ning laenuintresside langus tänavu jaanuaris ei ole spetsialistide hinnangul pikema langustrendi algus.

Intresside langusest jaanuaris mingit trendimuutust küll välja lugeda ei saa, ütles Hansapanga intressitoodete ja finantsriskide osakonna juhataja Erkki Raasuke.

Raasukese hinnangul võivad veebruaris võrreldes jaanuariga intressimäärad isegi taas pisut tõusta.

Kroonilaenude keskmine kaalutud intressimäär langes jaanuaris 0,7 protsendipunkti võrra 17,6 protsendile. BNS

Sügisest alates kõrgena püsinud intressid tulenevad eelkõige majanduse ja krediidituru tasakaalustumise inertsist, teisalt viitab see Eesti Panga hinnangul rahvusvahelisele ebakindlusele.

Kui üldise tendentsina võib täheldada finantssektori usaldusväärsuse jätkuvat kasvu välisinvestorite silmis, siis 1997. a viimased kuud näitasid, et pangandussektori võime ebakindlates oludes väliskapitali kaasata on piiratud, märgib keskpank. BNS

Hansapanga administratsioonidivisjoni direktor Tiina Mõis lahkub 3. aprillil ametist ja asub tööle investeerimisfirmasse.

Hansapangast lahkumisega astub Tiina Mõis tagasi ka juhatuse liikme kohalt, kuid pangaga jääb konsultandina seotuks edaspidigi.

Tiina Mõisa asemel saab panga administratsioonidivisjoni direktoriks sisekontrolliosakonna senine juhataja Aivo Adamson. BNS

Välisinvestorid on Eesti aktsiaturgu hinnates otsustanud oodata, kuidas keskpanga ja valitsuse meetmed majandust mõjutavad, tsiteeris Kauppalehti Merita analüütiku Julianna Borsos-Torstila sõnu. «Välisinvestoreile teeb eriti muret Eesti väliskaubanduse defitsiit, mis paisus mullu 1996. a 28 protsendilt 38-le,» kirjutas Kauppalehti. BNS

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
06. December 2011, 19:34
Otsi:

Ava täpsem otsing