Presidenti saadab võlgades ärimees

27. veebruar 1998, 00:00

ASi Apex Racing likvideerimisega tegeleva OÜ Majanduskaitse Büroo andmeil on Apex Racingu vastu kokku nõudeid 800 000 krooni eest, sh maksuametile kokku üle 200 000 krooni.

Praegu likvideerimisel olevalt Apex Racingult võlgu sissenõudva Julianuse Inkasso OÜ inkassomäned?er Tõnis Sakkeus ütles, et käsitleb Põldu rohkem kui kelmi, mitte kui ärimeest. Vaadates teiste ärimeeste nimesid, kes presidendiga kaasas, siis Urmas Põld sinna ei sobi, lisas ta.

«Miks peaks meie presidendiga kaasas olema ebaõnnestunud ärimees või kelm või kes iganes,» sõnas Sakkeus. «Igal juhul hakkas ta mulle ajalehes kohe silma kui kohatu inimene selles seltskonnas.»

Jäin nõutuks, kui nägin presidendiga Suurbritannias kaasas olevate ärimeeste nimekirjas Urmas Põllu nime, eriti pärast seda, kui president oli üsna teravalt ärimeeste aususe kohta aastapäevakõnes sõna võtnud, rääkis Põllu kunagine äripartner Jüri Raudsik.

«Meil on Põlluga omavahel ikka hästi palju klaarimata asju,» sõnas Raudsik. «Igal pool, kus ta olnud, on võlgade saba järel.»

Raudsik kinnitas, et Põld on ärimehena petnud nii teda kui ka oma töökaaslasi, elades üle oma võimete. «Kui väljaminekud on palju suuremad kui sissetulekud, siis ongi kõik,» sõnas Raudsik.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
28. November 2011, 18:13
Otsi:

Ava täpsem otsing