Eesti Gaas kavatseb aktsiakapitali suurendada

03. märts 1998, 00:00

Juhatuse ettepaneku järgi on soov suurendada ettevõtte aktsiakapitali kolm korda, 116,4 mln krooni ulatuses, rääkis Eesti Gaasi juhatuse esimees Aarne Saar. Praegu on Eesti Gaasi aktsiakapital 38,8 mln krooni.

Tänase seisuga on see kõik siiski vaid ettepaneku tasemel, sõnas Saar. Fondiemissiooni küsimust arutatakse ettevõtte aktsionäride üldkoosolekul 22. aprillil.

Saar ütles, et fondiemissiooni maht koosneb peale möödunud aastate jaotamata kasumi veel nn muudest reservidest ja aa?iost.

Kui varasem kasum dividendina laiali jagada, ei saa ettevõte seda raha investeerida ja tulevikus teenida, vastas Saar küsimusele, miks fondiemissiooni on vaja korraldada. «Niinimetatud muud reservid ja aa?io on sellised asjad, mida ei saagi välja jagada,» sõnas Saar.

Peale selle märkis Saar, et Eesti Gaasi aktsiakapital on praegu tunduvalt väiksem kui omakapital ja see ei ole päris normaalne.

Eesti Gaasi möödunud aasta kahjum oli neli miljonit krooni.

Kahjumit on ettevõte põhjendanud soojadest ilmadest tingitud gaasi müügi vähenemise ja dollari ebasoodsa kursiga, mistõttu gaasi hind kroonides on tõusnud 25 protsenti.

Eesti Gaasi loodab aasta lõpuks teenida 18 miljonit krooni puhaskasumit.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
06. December 2011, 19:34
Otsi:

Ava täpsem otsing