Kõrgharidusega töötud koristaja ametisse

03. märts 1998, 00:00

Selline kõrgharidusega inimeste tung koristaja kohale on üllatav, ütles Tartus asuva ASi Odamus sekretär Piia Tuulik reedel lõppenud konkursi tulemusi kommenteerides.

«Meile helistas umbes 60 inimest, neist enamik kõrgharidusega keemikud ja eriharidusega meedikud,» lausus ta.

Tuuliku sõnul kutsuti vestlusele 23 inimest, sest rohkem ei jõutud inimesi vastu võtta. Teiste hulgas oli ka töötu kinnisvaramaakler ja endine müügijuht.

«Tööpuudus on põhiliselt Lõuna-Eesti probleem,» nentis Tuulik. Ta ütles, et näiteks Tartu päevalehes Postimees on väga harva paar töökuulutust, tööotsijaid aga palju. «Põhja-Eesti lehtedes on kuulutusi tunduvalt rohkem,» lisas Tuulik.

Siiski eksisteerib probleem ka Tallinnas, näiteks Eesti Energias töötab ühe koristajana kõrgharidusega ökonomist.

Personaliotsingufirma Ariko Reserv andmebaasis on 60--70 kõrgharidusega töötut, kellest umbes 30 on otsinud madalamat töökohta, kui haridus eeldaks. Teavet selle kohta, kui palju on Ariko Reservi kaudu madalama töökoha leidnud, andmebaas saada ei võimalda.

Riigi tööturuameti andmetel oli 1. jaanuariks registreeritud üle 2400 kõrgharidusega töötu. Tallinna tööhõivetalituse andmetel otsis Tallinnas veebruaris tööd ligi 8000 inimest, neist kõrgharidusega oli umbes 900.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

Vaata kogu kava
Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
06. December 2011, 19:34
Otsi:

Ava täpsem otsing