Tallinna Pank salatseb

04. märts 1998, 00:00

Jaanuari lõpus andis Tallinna Panga juhatuse esimees Rait Lukas Äripäevale lubaduse, et ta avalikustab, kes laenas panga juhtidele raha üle 10% osaluse omandamiseks pangas. Eile teatas Lukas, et ta ei saa seda öelda, kuna finantseerijad pole enda avalikustamisega nõus.

Kuid Lukas kinnitas, et panga tegevjuhtidele ei laenanud raha aktsiate soetamiseks panga suuromanik Hollandi arengupank FMO ega keegi teine panga senisest omanikeringist.

Jaanuaris astus Tallinna Panga nõukogu ja juhatuse vaheliste vastuolude tulemusena panga nõukogu esimehe kohalt tagasi Guido Sammelselg ja müüs ära talle kuulunud Tallinna Panga aktsiad. Samal ajal ostsid neli Tallinna Panga juhatuse liiget riiulifirma Kreiskander kontole 1,1 mln Tallinna Panga aktsiat ligi 60 mln krooni eest.

Panga juhatuse liikmed soovisid aktsiaostu tulemusena omandada 12% osalust panga omanikeringis, et saavutada aktsionäride koosolekutel otsustavat hääleõigust.

Rait Lukas ütles jaanuaris, et panga aktsiate ostuks võetud laen kavatsetakse tagasi maksta aktsia hinna tõusust teenitava tulu arvel. Neli panga juhatuse liiget ostsid viimase osa aktsiatest hinnaga 55 krooni aktsia. Tänaseks on Tallinna Panga aktsia hind langenud Tallinna börsil 47 kroonini.

OÜ Kreiskander osanikud on Rait Lukas, Tallinna Panga jaepanganduse direktor Raul Parusk, panga finantsturgude direktor Martti Siimann ning krediidi- ja korporatiivpanganduse direktor Priit Põldoja.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
06. December 2011, 19:34
Otsi:

Ava täpsem otsing