Sillamäe naftaprojekt võib olla seotud Lukoiliga

11. märts 1998, 00:00

Sillamäele ehitatava naftatöötlemistehasega võib Saarniidu sõnul olla seotud Lukoili presidendi Vagit Alekperovi paari päeva pärast toimuv visiit Eestisse. Saarniidu hinnangul on suurinvesteering Sillamäele ainult tervitatav, sest see loob uusi töökohti.

Ka on Eesti majandus seeläbi seotud rahvusvaheliste kompaniidega, sest Vene suured naftakontsernid on seotud selliste firmadega nagu Shell, British Petroleum ja teised. «See ei ole Vene investeering, vaid rahvusvaheline,» tõdes Saarniit.

Läbi tihedate majandussuhete võivad Saarniidu sõnul paraneda ka Eesti-Vene poliitilised suhted. «Majanduslikult on kõik välja arvutatud, midagi ei tehta juhuslikult,» märkis ta.

Silmet Grupp ehitab kolme aasta jooksul koostöös kahe Vene naftakontserniga Sillamäe sadamasse naftatöötlemistehase, kus on võimalik töödelda kaks miljonit tonni naftasaadusi aastas.

Tehas, kus saab peale masuudi toota mitmesuguse oktaanarvuga bensiini, maksab 120--140 miljonit USA dollarit ehk üle kahe miljardi krooni, ütles Silmet Grupi juhatuse esimees Neeme Jõgi.

Eellepingud tehase rajamiseks sõlmib Silmet kahe Vene naftakontserniga märtsi jooksul, märkis Jõgi. Ta ei soostunud esialgu avaldama nende nimesid.

Kokku maksab sadama infrastruktuuri rajamine koos terminaali ja tehasega Jõgi sõnul umbes 170 mln dollarit ehk 2,5 mld krooni. BNS

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
06. December 2011, 19:34
Otsi:

Ava täpsem otsing