Kaalukad majanduslepingud

13. märts 1998, 00:00

USA firma Conoco ja Vene Lukoili kokkulepe hõlmab Timaani-Pet?oora nafta- ja gaasileiukoha hõlvamist, kuhu on kavas investeerida kuni 20 miljardit dollarit ja mille potentsiaaliks hinnatakse 2,2 miljardit barrelit. Venemaa riigiduuma ja kohalikud võimud on seda tehingut seni blokeerinud, kuid nüüd loodab Conoco, mis kuulub koos Exxoni, Texaco ja Norsk Hydroga 1994. a loodud konsortsiumi Timan Pechora Co, et Lukoil suudab Vene bürokraatiast läbi murda ning et lõplikule lepingule on võimalik Al Gore'i ja Viktor T?ernomõrdini järgmisel kohtumisel alla kirjutada. Pärast leppe sõlmimist ütles Lukoili president Vagit Alekperov, et Venemaa põhjapiirkondade hõlvamine on otsustava tähtsusega ning kogu Venemaa seisukohalt väga kasulik.

Teiseks sõlmis Boeing Vene Verhnaja Salda metallitootjate assotsiatsiooniga leppe, mille kohaselt ta ostab neilt 175--200 miljoni dollari eest valtstitaani. Kolmanda koostööleppe tegid USA firma Agco Corp ja T?eljabinski oblast. Selle kohaselt tarnib Agco sinna 62,5 miljoni dollari eest põllumajandusseadmeid.

«Kõik need kokkulepped aitavad kaasa USA ja Venemaa erasektori pikaajaliste sidemete arendamisele,» ütles Venemaa välismajanduse ning kaubanduse minister Mihhail Fradkov. REUTERS-ÄP

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
06. December 2011, 19:34
Otsi:

Ava täpsem otsing