Otsitakse säästu bürootarvete jaotusel

17. märts 1998, 00:00

Paberit ja pastapliiatsit me kesklattu sisse ei võta. Tallinnas, Tartus ja Pärnus veavad kontoritarbeid müüvad firmad need ise kontoritesse laiali.

Maakondades asuvad kontorid käivad kontoritarvetel ise järgi maakonnakeskuses. Tallinna kesklaos hoiame blankette, reklaammaterjale jne. Neid viivad kohapeale kontorite töötajad, kes käivad Tallinnas ametiasju ajamas. Ei ole mõtet maksta topelt kütuseraha. Kui hakkaksime blankettide jm transporti kantima kuhugi transpordi-logistika firmasse, peaksime transpordikulu ju teistkordselt kinni maksma. Praegu on isevedamine veel kokkuhoid. Tulevikus kandime transpordi ümber, kui logistikafirmade hind muutub vastuvõetavaks.

Ladustamisest ja ise laia-livedamisest loobumine aitab firmal kokku hoida.

Ladustamisest loobumisega hoitakse kokku laovarude pealt. Kui on mitme kontoriga firma ja igaüks tahab endale hankida tagavaraks teatava koguse kontoritarbeid, siis on n asutuse puhul ka n korda tagavarasid. Sinna alla läheb suur hulk raha kinni.

Tagavarade soetamisest loobumine aitab vältida raiskamist. Meie tähelepanek on, et umbes 5 protsenti, mis endale soetatakse, vananeb, muutub kasutamiskõlbmatuks ja visatakse hiljem minema.

Autod kuluvad ja logistikaga tegelevatel inimestel jookseb palk. Ka sealt annab logistikat ise korraldaval firmal kokku hoida.

Hansapangal on väga õige lähenemine. Loobudes tegevusvaldkondadest, mis ei ole strateegilised põhitegevusalad, ja ostes teenuse sisse, saab ta pühenduda oma põhitegevusele.

Kulude kokkuhoidu on raske hinnata, sest ei tea Hansapanga kulude baasi. Kui ta varem kasutas vedamiseks oma inimesi ja autosid, siis usun, et uue süsteemiga kaasneb ka üldkulude kokkuhoid. Teisalt saavad inimesed pühenduda oma põhitegevusele, mitte ei pea tegelema asjadega, mida saab turult sisse osta.

Logistikat korraldavat firmat valides peab uurima tema tausta ja töökogemust. Väga tähtis on infotehnoloogiline tase. See on ala, mis hakkab tulevikus omama üha suuremat tähtsust.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
06. December 2011, 19:34
Otsi:

Ava täpsem otsing