Esmaspäev 20. veebruar 2017

AS ÄRIPÄEV
Pärnu mnt 105, 19094 Tallinn
Telefon: (372) 667 0111
E-post: online@aripaev.ee

Venemaa seob majanduse kodakondsusküsimusega

17. märts 1998, 00:00

Majanduslepingute sõlmimine tuleb kõne alla pärast seda, kui Eesti on muutnud oma kodakondsusalast seadustikku venekeelsele elanikkonnale soodsamaks, kinnitas asepeaminister Oleg Sõssujev eilsel pressikonverentsil.

Sõssujev lisas, et ta saab aru, kui erinevad on kodakondsus- ja majandusalased küsimused, kuid kui kodakondsusküsimuses samme ei astuta, ei minda edasi ka teistes küsimustes.

Mart Siimann ei vastanud eile Äripäeva küsimusele, milliseid samme kavatseb Eesti valitsus ette võtta majanduslepingute sõlmimiseks. Ta ütles vaid, et küsimusi, millele juuniks lahendusi ei leita, arutatakse edasi.

Siimann kinnitas, et Sõssujev ei avaldanud talle Venemaa huvide läbisurumiseks survet.

Siimann ja Sõssujev leppisid Tallinnas kokku kolme töögrupi moodustamise osas riikidevahelise ühiskomisjoni töö korraldamiseks. Eesti esitab oma liikmed kaubandus-majandusliku, sotsiaal-humanitaarse ja teaduse ning tehnika töögruppidesse kahe nädala jooksul. Komisjoni tegevsekretäriks Eesti poolt saab endine Eesti Televisiooni uudistetoimetuse juht Vallo Toomet.

Töögrupid alustavad tööd kohe pärast nende moodustamist. Töögruppide esimehed kohtuvad juba järgmisel kuul, et teha riikidevaheliste lepingute inventuur. Komisjoni esimene ühisistung toimub juunis.

Kaubandus-majandusliku koostöölepingu puudumine võimaldab Venemaal rakendada Eesti kaupade suhtes piiril topelttolle.

Rakvere lihakombinaadi ekspordijuht Erkki Valmra ütles, et topelttollidest vabanemine võimaldaks müüa lihatooteid Venemaale praegusest kümme korda rohkem. Rakvere lihakombinaat müüb praegu Venemaale ligi 50 tonni lihatooteid kuus. «Saaksime hinna Venemaal ligi kümme krooni kilolt alla lasta,» väitis Valmra.

�rip�ev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
06. December 2011, 19:34
Otsi:

Ava täpsem otsing