Du Nord hoiab stiilipuhast vaesust

20. märts 1998, 00:00

Rataskaevu tänaval Du Nordi söögikoha fassaadi ilmestab eksootiline reklaamsilt Sanjay India ja Hiina Tuba, mida otsustasime Q GSMi juhatuse esimehe Toomas Peegiga kaeda. Maitsvaid idamaiseid roogi pakkuvaid restorane on Tallinnas vähe ja igast väärt leiust tasub rääkida.

Pettumus on aga suur, kui vanamoelise disainiga väsinud eeskojast jõuame sarnaste tunnustega fuajeesse, kus sümpaatne riidehoidja-vanahärra teatab, et korralikult saab süüa vaid esimese korruse ? la carte'i restoranis. Niisiis vanas kuulsas Du Nordis, kuhu aastate eest pääses vaid pikas sabas seistes või mõjuvaid rahatähti näidates.

Juba esimesed hetked nn jahisaalis on muljeterohked: ehkki tundub uskumatuna, oleme sattunud 1980. aastate algusse nii teeninduses kui interjööris. Sisekujunduse sümpaatseimateks elementideks peab Peek veendunult põdrasarvi ja rohelist tooni lauakatteid. Eemaletõukavaimad on bee?i dermatiinkattega kõrged «rongiistmed». See lihtsustab meie kohavalikut keset saali kahesesse lauda. Vaid kohatut taustamuusikat -- eurotümps ja õllelaulukesed vaheldumisi -- ei suuda me olematuks mõelda. Külalisele tundub, et siin küll veel eesti aeg pole tiksuma hakanud. Ei leidu ühtki õilsat asja.

Asume põnevusega lauda toodud söögi-ja joogikaarti uurima. Toomas Peek tõdeb rõõmsa üllatusega, et ka pruunide kaante vahel sisalduv valik võib pärineda restorani hiilgeaegadest. Külmade suupistete lahtrisse on mahutatud pisima detailini kõik võimalused. Menüü odavaim on leiva- ja saiaviil, mis maksab 1 kroon, krooni võrra kallim on või.

Ehkki Du Nordis pakutakse ka päevapraadi (25 kr), eelistame ? la carte'i menüüd, arvestades ka kelneri lakooniliste selgitustega. Toomas Peek soovib eelroaks tomatisalati (8 kr), mina singi-juustu salati (17 kr). Põhiroogadest langeb külalise valik praetud kalkunifileele koorekastmes (77 kr) ja minul naturaalsele loomafilee biifsteegile ?ampinjonidega (85 kr).

Salatite saabudes oleme üllatunud. Õnneks on pokaalides sisu piisavalt vähe, et jätta ruumi praadidele, küll aga on salatid väga magedad ja Toomas Peegil ei õnnestu ühestki maitseainetopsist soola välja meelitada. Need on lihtsalt tühjad. Minu singi-juustu salat on kuiv, ka riivitud õunad. Isegi majonees ei aita. Ei suuda end sööma sundida.

Kuumutamata taldrikutel saabuvad päris sarnased päevaprae mõõtu põhiroad, vaid lihatükk on erinev. Toomas Peek on sunnitud tõdema, et serveeringuga pole vaeva nähtud. Lisanditest olime taibanud küsida keedukartulit, mida ka saame. Järeldame ühiselt, et tõenäoliselt on tegemist külmutatud lihaga, sest see tundub kuivavõitu.

Ainsate klientidena arvet makstes teame, et Du Nordi enam ei satu.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
06. December 2011, 19:34
Otsi:

Ava täpsem otsing