Eesti Energia nõukogu keeldus ulatuslikust hinnatõusust

20. märts 1998, 00:00

Haldusnõukogu esimees Jüri Käo ütles, et esitatud hinnatõusu ettepaneku puhul võib pidada osaliselt põhjendatuks nii põlevkivi hinna tõusu, täiendavate investeeringute vajadust kui ka Eesti Energia põhivarade maksumuse viimist vastavusse tegeliku väärtusega.

Käo sõnul on aga raske nõustuda veel eelmise Eesti Energia juhtkonna poolt planeeritud kulude struktuuriga ja ettevõtte üldise madala efektiivsusega.

Seega pooldas haldusnõukogu sõltumatu hinnakomisjoni ettepanekut kehtestada elektrienergia piirtariifiks alates 1. oktoobrist maksimaalselt 58,5 senti kilovatt-tund.

Sellise hinna puhul on tänavu Eesti siseturul elektri müügist tekkiv prognoositav arvutuslik ärikahjum kuni 273 miljonit krooni.

See tuleb haldusnõukogu otsusel katta Eesti Energia kulude kokkuhoiu, kadude vähendamise, täiendavate äritulude ja üldise efektiivsuse olulise tõstmise arvel.

Eesti Energia haldusnõukogu kiitis heaks ettevõtte peadirektori Gunnar Oki esitatud Eesti Energia uue juhtimisstruktuuri ja 1998. aasta täiendavate investeeringute programmi.

Veel arutas nõukogu Eesti energiasüsteemi üldist arengukontseptsiooni ja Narva elektrijaamade ümberseadistamise strateegiat. BNS

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
06. December 2011, 19:34
Otsi:

Ava täpsem otsing