Fantaasiaküllased kodused peod

20. märts 1998, 00:00

Suurteks vastuvõttudeks ja ballideks valmistutakse pikalt ja põhjalikult. See väljendub nii uute riiete tellimises, tantsukursustel käimises kui ka etiketireeglite tundmaõppimises.
Koduste pidude korraldamisel kiputakse aga piirduma eestlasele väga omase nn süldipeoga, kus põhitegevus piirdub toidulaua ja jookidega. Soovides olukorda parandada, jagan teiega soovitusi stiilsete koduste vastuvõttude korraldamiseks.

 • Teadvustage enesele peo põhjus ja eesmärk.
 • Tehke kindlaks kutsutavate hulk, kusjuures alati tuleb arvestada võimalike äraütlejate ning ka kutsumata külalistega.
 • Arvestage alati peoruumi võimalustega.
 • Ärge unustage oma rahalisi võimalusi.
  Kokteilivastuvõtt
  Söögiks pakutakse väikseid suupisteid, tikuvõileibu, kokteilsalateid, soolaseid küpsiseid ja pähkleid.
  Põnevaid võimalusi pakuvad võileiva- ja pannkoogitordid, mille valmistamisel saab piirduda minimaalsete ainetega. Neid annab vajaduse järgi lõigata erinevateks suupisteteks.
  Väikeste suupistete ja tikuleibade tegemiseks pole sugugi vaja spetsiaalseid vorme ja pritskotte, kõik õnnestub tavaliste vahenditegagi.
  Samuti ei pea suupisted kindlasti ümmargused olema: võib piirduda rombide ja ruutudega, mille lõikamiseks pole vaja muud kui nuga. Tuleks muidugi jälgida, et nende suurus vastaks ühele suutäiele.
  Jookide puhul võib piirduda 2--3 enamtuntud kokteiliga või siis valmistada erilisi, vaid selleks peoks valmistatud segujooke. Soovitan alati mõelda neile, kes alkoholi ei tarbi ning pakkuda samuti alkoholivabu kokteile.
  Temaatiline ehk stiilipidu
  Kokkulepitud stiilis pidu möödub alati meeleolukalt ning mõjub külalistele ergutavalt. Eelnevalt valitud teema kohaselt koostatakse menüü, joogikaart ning tegevusjuhend nii võõrustajale kui kutsutuile.
  Teemade valik sõltub kutsuja fantaasiast, kuid igal juhul tuleb jälgida, et temaatikale vastaks nii toit, joogid, riietus, muusika kui meelelahutus.
  Mis oleks, kui korraldaks saksa õhtu koos küpsetatud õllevorstide, saksapärase kartulisalati, õlle, õunakoogi ning saksa muusikaga? Selle peo kutsel võiks soovitavaks pidada saksapäraste riiete kandmist.
  Õhtu kõige stiilsemale "sakslasele" oleks aga eripreemia!
  Või näiteks talvine suvepidu, kus suviste rütmide saatel pakutakse marineeritud ja grillitud liha, värsket salatit, kurgikange, vahukooretorti ning kergeid veine!
  Riietuses domineeriks suvine stiil: T-särgid, teksad, lühikesed püksid.
  Vene stiilis peol võiks pakkuda pelmeene, erineva täidisega pirukaid, barankade, samovaritee ja ehtsa vene viinaga.
  Nagu näete, on teemade ja võimaluste valik väga lai ning kõik sõltub peokorraldaja tahtmisest.
 • Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
  06. December 2011, 19:34
  Otsi:

  Ava täpsem otsing