Lühiuudised

30. märts 1998, 00:00

Eesti Investeerimispank soovib ametlikult kinnitamata andmetel lähiajal müüa 44 protsenti aktsiatest kodu- või välismaisele investorile.

Investeerimispanga juhatuse esimehe Härmo Värgi sõnul pole panga juhatus praegu mingit otsust aktsiate müügi suhtes langetanud.

«Seda, et Investeerimispank kavatseb oma strateegiliste investorite ringi laiendada, oleme me varemgi teatanud,» ütles Värk. «Praegu on juhatuse seisukoht selline, et kõigepealt ootame ära, mis saab meie liitumisettepanekust Tallinna Pangale.»

Värk märkis, et pole veel selge, kuidas arengud pangandusturul kujunevad ja seetõttu on Investeerimispangal mitu võimalust. BNS

Tallinna linnakohus kuulutas reedel välja konkursi Tallinna kesklinnas Kentmanni tänaval asuva hoone ümberprojekteerimiseks tsiviilkohtuks.

«Linnakohus soovib praegu kohati viie- ja kohati kahekorruselise kontorihoone kohandada kohtuhooneks,» ütles linnakohtu tehniline konsultant Ants Tuttenpal.

Tuttenpali sõnul tuleb kogu maja ehitada viiekorruseliseks ning ruumide seinad ümber tõsta.

Linnakohus kuulutab ehituskonkursi välja augustis ning esialgse kava kohaselt algavad tööd septembris-oktoobris, mil lõpevad hoones olevate üürnike lepingud. BNS

Kanalihatootja AS Tallegg avas reedel 6,7 miljonit krooni maksnud rekonstrueeritud söödatehase.

Ettevõte investeeris söödatsehhi eesmärgiga tõsta Talleggi lõpp-produktide kvaliteeti, ütles Talleggi peadirektor Ants Käsper.

«Samuti avaneb Talleggil nüüd võimalus taotleda ISO 9002 kvaliteedijuhtimise sertifikaati,» lisas ta.

AS Talleggi 1997. aasta netokäive oli 221,3 ja kasum 10,1 miljonit krooni. BNS

Tallinna transpordiameti komisjon valis pealinna 200-miljonise aastakäibega linnakaardi süsteemi operaatoriks ka kolmel varasemal konkursil edukaks osutunud AS Ektaco.

Ektaco tegi pakkumuse koos Maapanga, ASi Altermann, Rahva Postiteenistuse ASi ja ProData ABga.

Operaatorfirma emiteerib ja haldab Tallinna kontaktivaba linnakaarti, millega on võimalik tasuda nii parkimise ja vanalinna sissesõidu eest kui ka ühistranspordis, ütles konkursikomisjoni esimees, transpordiameti asejuhataja Raik Saart.

Linnakaardi aastakäive küünib Saarti hinnangul üle 200 miljoni krooni, millest operaator saab kuni 15 protsenti. BNS

Hansapanga intressitoodete diileri Maivi Hansoni sõnul on pankadevahelisel rahaturul kuu lõpule omaselt vaikne periood ning intressimäärad langevad.

«Rahaturult laenavad lühiajalist raha vaid mõned üksikud, kes enne kuu lõppu vaatavad, et on tekkinud väike saldo puudujääk,» ütles Hanson. «Aga enamikul on likviidsuspuhver kõvasti täis ja raha jääb ülegi, nii et neil ei tohiks mingit probleemi tekkida.»

Hansoni sõnul kauplevad pangad üleööturul ka reaalselt deklareeritud hindadega ning üleööintress kõigub 7,5-8 protsendi vahel.

Samuti on riigikassa deposiitide lühiajaline intress langenud kaheksa protsendini. BNS

Tartu maantee ringliiklussõlme Tallinnas hakkab rekonstrueerima AS Talter, kelle 13 miljoni kroonini ulatuv pakkumus tunnistati konkursil parimaks.

Tallinna Teede ASi juhatuse esimees Tiit Padar ütles, et neljast Tartu maantee ja Peterburi tee ristmiku teedeehituse pakkumusest tunnistati parimaks ASi Talter oma.

Konkursil osalesid ka AS Aspi ja Lemminkäinen Eesti AS, kes pakkusid vastavalt 13,54 ja 13,19 miljonit krooni. Tingimustele mittevastamise tõttu kõrvaldati konkursilt AS Baltfalt pakkumus.

Padari sõnul on ette nähtud ehitustöid alustada 7. mail. Tööde valmimistähtaeg on 26. juuni. BNS

Tallinna linnavalitsuse ettepanekul ei tohi linnale kuuluvate ettevõtete nõukogudesse kuuluvate linnaametnike lisatasu ületada kolme kuupalga alammäära ehk 3300 krooni. Kuupalga alammäär on praegu 1100 krooni.

Linnavalitsuse soovitusliku iseloomuga otsuse järgi ei tohi linnaametnikud osaleda enam kui kolme linnaettevõtte nõukogu töös, ütles abilinnapea Ants Leemets reedel.

Linnale kuuluva ettevõtte nõukogu esimeheks tohib aga olla vaid ühes äriühingus, lisas Leemets.

Ettevõtte nõukogu palgafond võib linnavalitsuse soovituse kohaselt olla kuni neli protsenti äriühingu palgafondist, kusjuures suure palgafondiga ettevõtetes korrutatakse nõukogu liikme töötasu madalama koefitsiendiga. BNS

Tallinnas Viru tänaval pudukaubandusega tegelenud ASi Kestilä Eesti võlausaldajad otsustasid reedel firma varade puudumise tõttu likvideerida.

Kui likvideerimise käigus peaks selguma, et pankrotistumine oli tingitud omanike kuritahtlikest otsustest, saab osa võlgadest tsiviilhagi korras juhatuse liikmetelt välja nõuda, ütles haldur Aivar Leismann. Suurim võlanõue on Hansapangal. BNS

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
06. December 2011, 19:34
Otsi:

Ava täpsem otsing