Reformierakond tahab kokku panna uue valitsuse

02. aprill 1998, 00:00

Täna lõunaks esitavad Reformierakond ning Koonderakonna ja Maarahva Ühenduse liikmed peaministrile teist korda oma seisukohad valitsusliidu laiendamise kohta.

Reformierakonna fraktsiooni aseesimees Andres Taimla ütles, et Reformierakond suhtub valitsusse minekusse positiivselt, kuid ei soovi ühineda KMÜ koalitsiooniga.

Reformierakonna esimees Siim Kallas ütles, et valitsusse minek on võimalik koos Mõõdukatega. «Koonderakonna teisipäevaõhtune positiivne otsus loob uue valitsuse loomiseks soodsa pinna, aga üksi, ilma Mõõdukateta, on Reformierakonnal sinna raske minna,» lisas Kallas.

Mõõdukate aseesimees Mihkel Pärnoja ütles, et kui Reformierakond liitub KMÜga, siis pole Mõõdukatel huvi koalitsiooniga ühineda. «Reformierakond hakkab domineerima ja Mõõdukad jäävad tahaplaanile,» põhjendas Pärnoja.

Peaminister Mart Siimann suutis teisipäevaste vastuoluliste avalduste tagajärjel lõhki minna ähvardanud KMÜ koos hoida ministrikohtade ümberjagamise abil. Siimann lubas Perede ja Pensionäride liidule uues koalitsioonis sotsiaalministri portfelli, kui nad loobuvad koostöö välistamisest Reformierakonnaga ja erakorraliste valimiste taotlemisest. Sotsiaalminister on praegu Tiiu Aro Koonderakonnast.

Perede ja Pensionäride liit taotles sotsiaalministri kohta KMÜ võimule tulles iga järgneva valitsuse koosseisu muudatuse korral, kuid on seni kõrvale tõrjutud. Liidu esimees Elmar Truu ütles, et nende sotsiaalministri kandidaat pole riigikogu liige.

Maaliidu esimees Arvo Sirendi ütles, et peaminister pole maaliidule KMÜsse jäämise eest ministrikohta pakkunud. «Me pole seda ka küsinud,» selgitas Sirendi. Ta lükkas ümber väite, et maaliitu aitab KMÜs hoida sügiseks kavandatud ühinemine Eesti Maarahva erakonnaga.

KMÜ juhatuse esimees Arnold Rüütel ütles, et seni toimusid valitsusliidu laienemise suhtes konsultatsioonid, kus räägiti kõigi parlamendierakondadega. Alates eilsest algasid Rüütli sõnul läbirääkimised, kuhu kutsuti vaid Reformierakond. Rüütel möönis, et läbirääkijate seisukohad ei erine oluliselt nendest, millega alustati konsultatsioone.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
06. December 2011, 19:34
Otsi:

Ava täpsem otsing