Norra Balti kinnisvaraäris

07. aprill 1998, 00:00

Läinud nädalal kirjutas Linstow' haldusdirektor Per-Håvard Lindqvist alla kokkuleppele Varnergruppeni ja Hakongruppeniga kaubanduskeskuste rajamiseks Balti riikidesse. Linstow omandab 50% Varner Hakon Investist, millel on pragu neli ostukeskust Riias. Tehinguga lähevad need üle uuele firmale Linstow Varner.

Kokku võivad investeeringud kaubamajadesse ja ostukeskustesse ulatuda kuni 1,33 miljardi kroonini.

Linstow Varneri ambitsioonid ulatuvad ka Tallinna ja Vilniusesse. Firma on juba saanud loa rajada ostukeskus ühe Vilniuse hotelli juurde. Kokkuleppe järgi kaalutakse edaspidi ostukeskuste laiendamist ka teistesse endise Nõukogude Liidu vabariikidesse.

Linstow leiab, et ühendus Varneri ja Rimi-kaupluseketiga on ideaalne.

«Nemad tegelevad kaubandusega, meie kinnisvaraga. See on ainulaadne kombinatsioon ning tugev alus edasiseks laienemiseks,» ütles Lindqvist.

Linstow'le kuulub 50 protsenti hotelliprojektis Tallinnas. World Trade Centeri hotelli tuleb 150 tuba. Käimas on läbirääkimised kahe suure kesklinnahotelli omandamiseks Riias ja Vilniuses. Viimase osas on Linstow sõlminud esialgse kokkuleppe 320 toaga hotellikompleksi ülevõtmiseks.

«Äriideeks on saada igas pealinnas enda kätte kesklinnas asuvad heatasemelised hotellid, tehes panuse eelkõige reisivatele ärimeestele ning suurenevale turistide hulgale,» ütles Lindqvist.

Samas ei kavatse firma ise hotellindusega tegeleda.

Meil on hotellid nii Oslos kui Bergenis, kuid nende majandamine on antud Clarioni ketile. Sarnast mudelit on kavas kasutada ka Balti riikides, ütles Lindqvist.

Moderniseeritult kujuneks ühe hotelli hinnaks 200--400 miljonit krooni. DN

ļæ½ripļæ½ev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
06. December 2011, 19:34
Otsi:

Ava täpsem otsing