Neljapäev 8. detsember 2016

AS ÄRIPÄEV
Pärnu mnt 105, 19094 Tallinn
Telefon: (372) 667 0111
E-post: online@aripaev.ee

Mart Siimann jätkab vähemusvalitsusega

08. aprill 1998, 00:00

Mart Siimann loodab, et härrasmeeste kokkulepe Siim Kallasega tagab vähemusvalitsusele töörahu korraliste valimisteni. Siimann taganes eile varasemast lubadusest korraldada erakorralised valimised, kui Reformierakond keeldub Koonderakonna ja Maarahva ühenduse (KMÜ) valitsusega ühinemast. Siimann ütles, et ta pole erakorralisi valimisi tõsiselt mõelnud, vaid arutlenud sellest kui ühest võimalikust arenguvõimalusest.

Siim Kallas teatas, et opositsioon kavatseb valitsuse mõistlikke otsuseid toetada. «Koostöö peab domineerima konfliktide üle,» lisas ta.

Heiki Kranich Reformierakonnast ütles, et valitsuse laienemine Reformierakonnaga polnud võimalik viimase sügavate erimeelsuste tõttu Koonderakonnaga.

Koonderakonna fraktsiooni esimees Mati Meos ei varjanud, et ta on Reformierakonna tagasitõmbumises pettunud.

Peaminister Siimann ütles, et KMÜ jätkab koalitsiooni laienemisläbirääkimisi vastloodud Rahvaerakonna ja Arenguparteiga.

Rahvaerakonna juht Toomas Hendrik Ilves on praegu välisminister ja portfellita minister Andra Veidemann kuulub Arenguparteisse. Mõlemal erakonnal on esindajad riigikogus, kuid väikese arvu tõttu pole neil kummalgi iseseisvat fraktsiooni.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
28. November 2011, 18:20
Otsi:

Ava täpsem otsing