Liising Moskva tarvis

14. aprill 1998, 00:00

9. septembril 1997 peatas erariides, kuid politsei tunnusmärkidega auto juures seisev isik Tallinnas Rahumäe tänaval nn kurbade silmadega Mercedes Benz 320.

Autojuhil paluti väljuda, tema asemel istus rooli ja sõitis ära tundmatu isik, kes väidetavalt oli relvastatud. Lahkus ka politsei eraldusmärkidega ?iguli.

Niisugune on üks versioon, kuidas kaovad liisinguautod. Selle esitas Nõmme politseile auto liisinud firma juht, kelle tuttav väidetava varguse ajal auto roolis oli.

Esialgu lugu politseile kelmusena ei tundunud. Kuigi ?igulid pole enam politsei varustuses, tuli see kurjategijate maskeeringuna siiski arvesse.

Peaaegu 800 000kroonise 1997. aastal valmistatud Mercedese oli Põhja Liisingult liisinud registrisse kantud firma Amenom. Amenom oli ka varem autosid liisinud ja maksis nende eest.

Politsei, kes asja uurima asus, leidis, et Mercedes, mis kannatanu avalduse kohaselt Rahumäel varastati, oli ostetud Mercedese keskusest 17. juunil 1997 ja juba üheksa päeva hiljem Eestist Lätti sõitnud. Politsei andmetel jõuavad aga Lätti sõitnud autod, mis tagantjärele röövituks või varastatuks kuulutatakse, Venemaale, eriti Moskvasse.

Uurimise käigus tunnistas auto liisinud firma juht, et ta tegi valeavalduse. Ka lubas ta, et jätkab kadunud auto eest liisingufirmale maksmist. Kindlustusfirmale ta avaldust ei esitanudki.

Kuna Põhja Liising ühines Ühisliisinguga, on viimane võimalike liisingumaksete saaja. Hagi liisija vastu nad politsei andmetel esialgu esitanud pole.

Seni saab firma Amenom juhti süüdistada vaid valeavalduse esitamises. Kuid meest peetakse seotuks Tallinna loomaaia juures aset leidnud juhtumiga, kus väidetavalt rööviti liisinguauto.

ļæ½ripļæ½ev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
28. November 2011, 18:21
Otsi:

Ava täpsem otsing