Verevahetus Maapangas

15. aprill 1998, 00:00

Nõukogu otsustas kohe pärast üldkoosolekut eile õhtul teha Euroopa rekonstruktsiooni- ja arengupangale (EBRD) ettepanek saamaks nõusolekut EBRD esindaja Andre Küüsveki asumise kohta nõukogu esimeheks.

«Praegu ei saa ma seda kohta vastu võtta, sest töötan Londonis ja peale Maapanga tegelen veel kahekümne pangaga,» lausus Küüsvek enne nõukogu kogunemist pärast aktsionäride koosolekut.

Nõukogu valis aseesimeesteks ASi Nordika Kindlustus nõukogu esimehe Peter Sedini ja ASi Rondam nõukogu esimehe Neinar Seli.

Lisaks esitati nõukogusse põllumajanduse ja maaelu krediteerimise fondi (PMKF) juhataja Margus Veskimäe, kuid teda toetas vaid 11,3 protsenti aktsionäridest.

Enim hääli kogus nõukogu liikmetest Ericsson Eesti ASi turundusdirektor Veiko Sepp, kes ise Maapanga aktsionäride ringi ei kuulu.

Nordika Kindlustuse juhatuse esimees Tiit Arge lisas, et tuntud firma esindaja kuulumine nõukogusse tõstab panga mainet rahvusvahelise laenu kaasamisel.

Eelmise aasta auditeeritud 55,6 mln kroonisest kahjumist otsustas üldkoosolek eile katta 7,3 mln krooni reservidest. Ka vähendatakse 123 miljoni kroonist aktsiakapitali 48 miljoni võrra.

Samas otsustas üldkoosolek suurendada aktsiakapitali 50 mln krooni võrra, kusjuures märkimise eelisõigust saavad kasutada Nordika Kindlustus, Rondam, Baltic Fund ja PMKF. Aktsiate märkimine algab täna ja lõpeb selle kuu viimasel päeval.

Suuraktsionäride kokkuleppe järgi kasutavad märkimisõigust Nordika kindlustus, kes on valmis ostma kolmandiku Maapanga aktsiatest ja Rondam.

Samuti lubas üldkoosolek suurendada aktsiakapitali kahe aasta jooksul 60 miljoni krooni võrra, välistades aktsionäride eelisostuõiguse.

Tõenäoliselt suurendavad siis osalust Baltic Fund ja PMKF, lausus Tiit Arge. «Ilmselt toimub see lähema poole aasta jooksul,» lisas ta.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
06. December 2011, 19:34
Otsi:

Ava täpsem otsing