Automüük Motorexil väike

21. aprill 1998, 00:00

Nissan Balti turundusjuhi Raivo Sternfeldi sõnul ei võta autofirmad messidest osa ainult müümise eesmärgil, vaid otsivad pigem kasulikke kontakte ja tutvustamisvõimalusi. «Mess ei ole laat ja peamine müük käib ikka müügisalongide kaudu,» ütles Sternfeld.

Saksa Auto sõiduautode müügijuht Andrus Prants ütles, et nende firma osales messil ainult Volkswageni mudelite tutvustamiseks ja kontaktide loomiseks. «Me ei sõlminud ühtegi ostu-müügilepingut ega pakkunud ka soodushindu,» ütles Prants.

Amserv Auto müügidirektori Marek Vihuri sõnul oli Motorex 98 tulus kahes mõttes. «Saime kindlaid tellimusi ja koostööpartnereid, kuid teisalt tutvustasime uusi mudeleid,» ütles Vihuri. Samas ei öelnud ta, kui palju messi raames Toyota müügi lepinguid sõlmiti.

Mariine Auto müügijuht Joel Kakri ütles, et autonäituse lahtioleku ajal müüs firma maha kolm Subarut ja otsest messisoodustust neil ei olnud.

Opel Ascar Tallinna ASi juhatuse esimees Tõnis Plaan ei nimetanud messil müüdud autode arvu, kuid mainis, et kohapeal sõlmiti mitu lepingut.

Fordi Keskuse avalike suhete juhataja Enno Poldre sõnul ei olnud ka nende firma puhul peamine autode müük. Pigem said paljud messi külastajad kindlust oma valikule.

Esma Auto direktor Ralf Õng ütles, et nemad said messi raames ligi kakskümmend tõsist Mazda ostusoovi. Tulususest saab rääkida alles siis, kui autod on müüdud ja raha käes, lisas ta.

Prantsi sõnul asusid nemad oma Volkswageni mudelitega D-hallis, kus ventilatsiooniprobleemid olid kõige hullemad. Lisaks ei olnud Prants rahul halli valgustusega, mis oli väga nõrk.

Veho Eesti Honda keskuse juhataja Ando Nõela ütlusel oli kohati sauna eesruumi tunne. Lisaks tekitas probleeme parkimine ja ülerahvastatus.

Plaan lisas, et messikülastajad ei tunnetanud kindlasti nii teravalt ventilatsiooniprobleeme, kuid messil osalejate jaoks oli viis päeva väga kurnav.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
06. December 2011, 19:34
Otsi:

Ava täpsem otsing