Raamatupidamistarkvara sobib ka laos

21. aprill 1998, 00:00

Põhjaliku müügitoega laoarvestusprogramme Eestis ei ole. Paljud firmad kasutavad laoarvestuse pidamisel majandustarkvara juurde integreeritud laoarvestusmooduleid. Taoline võimalus on ka Eestis enimmüüdava majandustarkvara hulka kuuluval SAFil.

Integreeritud majandusarvestuse süsteemi SAF laomoodul võimaldab ettevõttes korraldada kaupade, materjali ja valmistoodangu liikumise jälgimist ning sellega seotud aruandluse ja dokumentide vormistamist. Tavapäraste tegevuste -- arvelevõtmine, kaupade liikumine ladude vahel ja kauba väljastamine -- kõrval on võimalus kirjeldada kaupade kuulumist komplektidesse, kirjeldada materjalide kulunorme tooteühiku valmistamiseks, koguda müügitellimusi ja korraldada nende lähetamist. Teostatud tehingud kajastuvad automaatselt moodulites «raamatupidamine» ja «pank».

Probleeme kaugelasetsevate ladude vahel on võimalik lahendada dokumentide eksportimise ja importimise teel. SAFi laomooduliga on suutelised koos töötama paljud kassasüsteemid (Omron, Sharp jt). AS Sysdec peab SAFi suurimaks konkurendiks majandustarkvara Hansa, millele on samuti võimalus juurde liita laoarvestusprogramm.

SAFi laoarvestusosa töö- tab üsnagi hästi. Ainus probleem on, et kui laos tehakse mingi lausend, siis info jõudmiseks pearaamatu alla moodulisse peab olema koteerimine ja see on küllalt tüütu tegevus. Muidu aga SAF töötab ja on üsna paindlik programm.

Hooldus on väga heal tasemel. Kui on hooldusleping, käib inimene kohal. Täpne kellaaeg lepitakse kokku ja kõik probleemid lahendatakse kohapeal.

Meie lao vajadusi rahuldab SAFi laomoodul täiesti.

Majandustarkvara SAFi laoarvestusosa on välja kasvanud raamatupidamisest. Rõhuasetus on rahalisel laojääkide arvestusel, mitte laoseisude operatiivsel jälgimisel, mida nõuab müük.

Laoprogramm peab võimaldama teostada kauba lattu vastuvõtu, laost väljastamise ja laos oleva kauba inventeerimise operatsioone. Laoprogrammi juures peaks olema ka müügitugi laoseisu täiendamiseks, arvestades turu kiiret muutumist. Neid nõudeid korralikult lahendavat programmi Eestis pole.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
06. December 2011, 19:34
Otsi:

Ava täpsem otsing