Esmaspäev 27. veebruar 2017

AS ÄRIPÄEV
Pärnu mnt 105, 19094 Tallinn
Telefon: (372) 667 0111
E-post: online@aripaev.ee

Eesti--Vene raudteevedu kiireneb

24. aprill 1998, 00:00

Eesti ja Venemaa leppisid eile Moskvas kokku kahe riigi vaheliste raudteevedude kiirendamise meetmetes.

«Tulevikus pole enam vaja, et nii Eesti kui ka Vene poolel raudteelased oma haamrikestega kõik vaguniveeremid läbi toksiksid,» ütles Moskvas Eesti teede- ja sideminister Raivo Vare, kes oma Vene kolleegiga viseeris koostöömemorandumi.

Vare sõnul on koostöö Narva ja Jaanilinna piirijaamades juba alanud, kuid kolmapäeval loodi alus selle seaduslikuks fikseerimiseks.

Tehniliselt on raudteevedude kiirendamisel oluline just vastaspoole ülevõtubrigaadi lubamine teise riigi piirijaama, mis oluliselt vähendab rongide peatumisaega.

Vare sõnul leppis ta Vene teede- ja sideministri asetäitja Eduard Poddava?kiniga kokku ka tollidokumentide ühtlustamises ja raudtee tollidokumentide tunnustamises tollideklaratsioonide lisana. Need meetmed peaks oluliselt vähendama vedajate koormust dokumentatsiooni vormistamisel.

«See temaatika ei allu otseselt teedeministeeriumidele, kuid me leppisime Vene poolega kokku, et hakkame mõlemalt poolt küsimuse lahendamiseks ründama oma tolle,» täpsustas minister.

«Järgmise sammuna hakatakse tollidokumentatsiooni e-postiga piirijaamadesse ette saatma, et rongi saabumise ajaks oleks suurem osa bürokraatiast juba läbitud,» kirjeldas Vare koostööplaane raudteeliikluses. BNS

ļæ½ripļæ½ev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
06. December 2011, 19:34
Otsi:

Ava täpsem otsing