Saku õllel uued pudelid

24. aprill 1998, 00:00

ASi Saku Õlletehas juhatuse esimees Cardo Remmel rääkis, et esialgu on uues pudelis vaid Originaal. Poole aasta jooksul läheb kogu Saku õlletoodang uude, vaid Eestis kasutusel olevasse pudelisse, märkis ta. Pudelivahetamine läheb õlletehasele maksma ligi 10 mln krooni.

Saku õlletehas tellib oma toodangu pakendi vahetuseks klaastaara valmistajalt Järvakandi Klaasilt 23 miljonit pudelit.

ASi Järvakandi Klaas kommertsdirektor Lauri Rasmann rääkis, et nüüd jõuab õlletehas mahult Järvakandi Klaasi viie suurema kliendi hulka.

«Saku oli meil kauaoodatud klient,» lausub Rasmann. «Seniajani kraapis veidi hinge, et selline suur ettevõte nagu Saku õlletehas ei olnudki meie klient.»

Üle miljoni kasti Saku õlle uute pudelite jaoks valmistatakse plasttaara-, metalli- ja mahlatööstusest koosnevas ASis Rõngu Tehas.

Rõngu tehase käive kasvab möödunud aasta 23 mln kroonilt sel aastal 100 mln kroonile, rääkis ettevõtte juhatuse esimees Leonid Semilarki. «Selle suure käibekasvu üks põhjustaja on kindlasti ka Sakule õllekastide valmistamine,» lausus ta.

Rõngu tehase juht rääkis, et kunagi pidasid nad imeks kui Coca-Cola tellis neilt kastid. Saku õlletehase tellimus nüüd on aga Coca-Cola tellimusega võrreldes tükk maad suurem, lisas ta.

Põhjendades pudeli vahetamise vajadust, rääkis Remmel, et senise nn europudeli eluiga sai lihtsalt läbi. «See pakend on moraalselt vananenud ja allakäinud kvaliteediga,» sõnas Remmel.

Nn vana pudel on kasutusel kõigis endistes Ida-Euroopa riikides, sh endine NSVL. Olenevalt taara hinnast toimus pudelite liikumine ühest riigist teise ning väga kiiresti reageerivad ärimehed said aru, et taarat on mõttekas müüa sinna riiki, kus see parasjagu rohkem maksab, lausus Remmel. «See aga tähendas, et me ei osanud kunagi prognoosida, kas suveks on pudeleid piisavalt või tuleb neist puudus,» ütles ta.

Peale selle rääkis Remmel soovist viia arenenud riikide eeskujul ka Eestis sisse deposiidisüsteem. «See tähendab, et kui see pudel on tühi, siis see tühi pudel võrdub mingisuguse rahaühikuga ja tarbijal on kindel tunne, et see hind ei muutu ja selle pudeli rahaks vahetamine ei ole probleem,» kirjeldas Remmel.

Deposiidi süsteem on pikaajalisem eesmärk, mille täielikku käivitumist Remmel eile veel prognoosida ei osanud. «Uus pakend on esimene samm selle suunas,» lausus ta.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
06. December 2011, 19:34
Otsi:

Ava täpsem otsing