Esmaspäev 5. detsember 2016

AS ÄRIPÄEV
Pärnu mnt 105, 19094 Tallinn
Telefon: (372) 667 0111
E-post: online@aripaev.ee

Venemaa kaitseb väikeaktsionäride huve

24. aprill 1998, 00:00

Venemaa väärtpaberituru järelevalve komisjon (FSC) kehtestab lähiajal uued reeglid väikeaktsionäride kaitseks, nende eesmärk on suurendada investeerijate usaldust Venemaa aktsiaturu vastu, ütles FSC juhatuse esimees Dmitri Vassiljev.

Investeerijatele ja eelkõige väikeinvesteerijatele kuuluvate aktsiate tulususe vähendamine on üks põhiprobleeme, mispärast aktsionärid FSCile kaebusi esitavad, ütles Vassiljev.

Muudatuste eesmärk on muuta info ettevõtete kohta kättesaadavamaks. Firmad on edaspidi kohustatud aktsionäre vähemalt kuu aega ette informeerima uutest aktsiaemissioonidest, enne kui nad pöörduvad selle registreerimiseks FSC poole. Selle aja jooksul saavad investorid teada oma huvide võimalikust rikkumisest ja võivad esitada FSC-le kaebuse.

Peale selle kavatseb FSC edaspidi nõuda, et kavandatava aktsiaemissiooni väärtus oleks sõltumatult hinnatud, et aktsiate eest natuuras maksmine oleks range kontrolli all ning et suurettevõtete uute aktsiaemissioonide suunatud märkimine oleks aktsionäride üldkoosolekul heaks kiidetud. FT-ÄP

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
06. December 2011, 19:34
Otsi:

Ava täpsem otsing