Paljundajatel lisavõimalused

30. aprill 1998, 00:00

Koopiamasin on konto-rites juba mõnda aega igapäevane abivahend. Väikesemahulise ja head kvaliteeti mittenõudva kopeerimistöö saab küll ära teha ka faksiga, kuid paljundusmasinate hinnad on langenud piisavalt madalale, et seda võiksid omale lubada kõik bürood.

Äripäev testis seekord väikseid koopiamasinaid, mis teevad minutis kuni tosin koopiat ja sobivad seega just väikefirmasse või rahuldama suurema ettevõtte osakonna vajadusi. Ühegi testitava paljundusmasina töökorda seadmine raskusi ei valmistanud. Kolmest järeleproovitud koopiamasinast osutus kõige mugavamaks Canon NP 6312, mis pakkus teistega võrreldes ka enim lisavõimalusi. Sellel Canoni mudelil ei ole soojendusaega, esimese koopia saab kätte kümne sekundiga. Kui masinat ei ole kümme minutit kasutatud, lülitab ta end ise välja. NP 6312 võimaldab paljundada nii paberikassetist kui käsisöötmisega. Seejuures saab käsisöödul programmeerida masinat tegema igast lehest niimitu koopiat kui vaja.

Canon NP 6312 paljun-dab nii paberile kui kilele, suurim formaat on A4 ja väikseim visiitkaardisuurune. Koopia tumedust saab reguleerida nii automaatselt kui käsitsi.

Kümme koopiat minutis tegev Xerox XC1045 võimaldab erinevalt teistest testitud masinatest kopeerida avatud raamatust lehekülghaaval. Lisaks on Xeroxil eraldi fotore?iim, tekstire?iim ja tooneri säästure?iim.

Trumli iga on 12 000 koopiat, tuhat koopiat enne seda hakkab peatsest trumlivahetusest informeeriv tuluke esipaneelil vilkuma. Samuti hakkavad tulukesed vilkuma, kui koopiamasinal saab tahm otsa või jääb paber paljundamisel trumli vahele.

Xeroxi miinuseks võib lugeda vajadust tahmakassett aeg-ajalt müügiesindusse täitmisele viia. Erinevalt Ricohi masinast on Xeroxil automaatsöötja.

Paljundusmasina Ricoh FT2212 miinus on suhteliselt ilmetu disain. Pluss jälle võimalus kinnitada masina kaant nii otsaküljele kui äärele, mis on oluline väikeses ruumis koopiamasinale koha leidmisel. Samamoodi on muudetav juhtpuldi asukoht. Kaant saab ka ülespoole tõsta, et oleks mugavam raamatust paljundada. Ricoh FT2212 esimene koopia tuleb poole minutiga.

Kõikide testitud masinate kassett sisaldab 250 lehte A4-formaadis paberit. Samuti võimaldavad kõik nimetatud masinad suurendada ja vähendada 70--140 protsendi ulatuses.

Ükski testitud masinatest ei võimalda samaaegselt kopeerida kahele paberipoolele. Samuti puudub neil sor-ter, mis komplekteeriks paljundatud materjalid kokku ja klammerdaks need.

Enne koopiamasina ostu on vaja välja selgitada, milliseid lisasid võib igapäevaselt vaja minna ning kui kalliks kujuneb paljundusmasina ekspluatatsioon. Põhilisteks kulumaterjalideks on värvaine ja valgustundlik trummel. Enne ostu oleks mõistlik konsulteerida ka teiste samasuguste koopiamasinate omanikega.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
28. November 2011, 18:26
Otsi:

Ava täpsem otsing