Norra kontsern ostab 34% Postimehest

08. mai 1998, 00:00

Norra meediakontsern Schibsted ASA omandab 34 protsenti Eesti suurima tiraa?iga ajalehte Postimees välja andvas kontsernis, teatasid Postimees ja Sõnumileht.

Postimehe ajakirjandusgrupp kaasab uue aktsionäri aktsiakapitali laiendamise teel, ütles ASi Postimees nõukogu esimees Mart Kadastik. Uusemissiooni hinnast ei soostunud ta esialgu rääkima.

Uue investori kaasamine on Postimehe kontsernile Kadastiku sõnul tähtis eelkõige arengu seisukohalt. «See ei tähenda, et Eesti meediaturul hakkab nüüd midagi erakorralist juhtuma ja Postimees tooks turule mitu uut ajalehte ja ajakirja,» lisas ta. Kadastiku sõnul suureneb tänu kontserni tugevnemisele Postimehe osa Põhja-Eestis.

ASi Postimees omanik Heldur Tõnisson saavutas kokkuleppe aktsiate müümiseks Schibstedile 29. aprillil. Schibstedi juhatus kinnitas otsuse liituda Postimehega kolmapäeval.

AS Postimees annab välja päevalehte Postimees ja ajakirju Kroonika ning Luup. Postimehele kuulub kolmandik Eesti Ajakirjade Kirjastuse aktsiatest, kes kirjastab ajakirju Stiil, Eesti Naine, Pere ja Kodu ning Favoriit. Postimehel on ka 10protsendiline osalus Sõnumilehes.

Schibsted omandab suunatud aktsiaemissiooni teel ka 40 protsenti ASi Sõnumileht aktsiatest. Seni on Norra kontsernil osalus telekanalis Kanal 2. BNS

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
06. December 2011, 19:34
Otsi:

Ava täpsem otsing