Vastakad andmed EMV-Merko liitumise pooldajate kohta

08. mai 1998, 00:00

«Nii varane aktiivsus on üllatav, sest eeldasime, et enamik jätab tehingu viimasele hetkele,» lausus EMV-le ühinemisettepaneku teinud Merko Ehituse nõukogu esimees Toomas Annus.

EMV suuraktsionäri Baltic Republic Fundi esindava Hansa Investmentsi tegevdirektor Piret Raudsepp kinnitas, et aktsiaraamatu väljavõtte järgi oli Hansapanga kontol 265 672 aktsiat ehk 5,6 protsenti aktsiakapitalist.

Täna on viimane päev, mil ühinemist pooldavatel EMV aktsionäridel on võimalik deponeerida oma aktsiad Hansapangas nende vahetamiseks Merko Ehituse aktsiate vastu vastavalt liitumismorandumile.

Annus lausus, et maksuameti 29. aprilli kinnituse kohaselt ei käsitleta EMV aktsiate vahetust Merko Ehituse aktsiateks suhtega viis EMV aktsiat seitsme Merko Ehituse aktsia vastu aktsiate võõrandamisena. Seetõttu ei kaasne vahetustehinguga tulumaksukohustust, ütles Annus.

Merko Ehitust nõustava Balti Cresco Investeerimisgrupi nõukogu esimees Indrek Rahumaa on kinnitanud, et juhul kui deponeeritakse 51% EMV aktsiatest, vahetatakse mittedeponeeritud aktsiad ümber samadel tingimustel kui deponeeritutel. Ühinemismemorandum jätab selle küsimuse uue juhatuse otsustada.

Tallinna väärtpaberibörs trahvis EMVd ja Merko Ehitust 5000 krooniga memorandumis eksitava informatsiooni edastamise eest.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    06. December 2011, 19:34
    Otsi:

    Ava täpsem otsing