Teisipäev 28. veebruar 2017

AS ÄRIPÄEV
Pärnu mnt 105, 19094 Tallinn
Telefon: (372) 667 0111
E-post: online@aripaev.ee

Börsinimekiri saab täiendust

11. mai 1998, 00:00

Tallinna väärtpaberibörsi noteerimisosakonna juhataja Rain Semper ütles, et lähema paari kuu jooksul peavad neli vabaturul kaubeldavat ettevõtet -- AS Rakvere Lihakombinaat, AS Kalev, AS Viru Rand ja AS Tallinna Külmhoone -- lisanduma börsi ametlikult noteeritud ettevõtetele.

Semper lisas, et ükski neljast ettevõttest pole avaldanud soovi börsilt lahkuda. Turuväärtuselt ületavad börsi põhinimekirjas nõutava 300 miljoni krooni piiri Kalev ja Rakvere lihakombinaat.

Rakvere lihakombinaadile ja Kalevile andis börs ametliku ajapikenduse noteerimistaotluse esitamiseks mai lõpuni, sest ettevõtted ei saanud kokku oma konsolideeritud majandusaruandeid. Viru Rannal täitub aasta börsi vabaturul juuni keskel.

Sügisel sisseviidud börsireglemendi muudatuse kohaselt saab ettevõte börsi vabaturul olla kõige rohkem ühe aasta, seejärel tuleb aktsia börsil ametlikult noteerida või börsilt lahkuda.

Tallinna börsi juhatuse esimees Helo Meigas kinnitas, et juhul kui ettevõte ei soovi mingil põhjusel enda aktsiaid börsil noteerida, teatatakse kauplemise võimalikust lõpetamisest piisavalt kaua ette, et investorid saaksid sellega arvestada.

ļæ½ripļæ½ev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
28. November 2011, 18:28
Otsi:

Ava täpsem otsing