Vargale lips ja sokid

12. mai 1998, 00:00

Saaremaa kohta enneolematu murdvarguste seeria algas 16. oktoobril 1994, kui vargad käisid Kuressaare I lastepäevakodus. Järgnesid ametiasutused, müügikioskid, kauplused, baarid, suvilad.

Sissemurdmisi toimus üle Saaremaa, eelistati üksildasi paiku või kauplusi, kus polnud valvesignalisatsiooni. Kuid öösiti tegutsenud varaste ohvriks langes ka Kuressaare kesklinnas asuvaid objekte.

1996. aasta septembris õnnestus politseil üks varastest kinni pidada ja kohtu alla anda. Vargused aga jätkusid. 22. veebruari öösel 1997 varastati Carina baarist Kuressaares alkoholi, sigarette ja maiustusi 12 000 krooni eest. 20. aprillil 1997 murti sisse Johani ärisse, kust parfüümi ja ?ilettide kõrval võeti kaasa ka koolikott, sokke, lipse, Hackmani potte ja küürimispulbrit.

Vargil käimiseks kasutati paljudel juhtudel ärandatud autosid, mis hiljem maha jäeti. Varastatud kraami ei põlatud vedada ka jalgrattaga või seljas tassida.

Oletatavast murdvarguste organiseerijast teadlikuks saanud politsei kuulutas 1965. aastal sündinud perekonnanime Rüütel kandva mehe tagaotsitavaks. Mees, kes teati olevat relvastatud, leiti alles üle aasta väldanud otsimise järel.

Varguste seeria uurimine on keerukas. Varastatud kraam on realiseeritud, selle oletatavaid vahendajaid pole senini tõendada suudetud. Osa firmasid, kus vargad käisid, on tänaseks likvideeritud või ümber formeeritud. Politsei väitel oli ASi Saaremaa Liha- ja Piimatööstus müügikioskite likvideerimine otseselt seotud murdvargusjuhtumitega.

Mees, keda kahtlustatakse umbes 80 kuriteoepisoodis, on varem kahel korral kohtulikult karistatud. 1987. aastal karistati teda grupilise varguse eest rahatrahviga, 1988. aastal relva ebaseadusliku omamise eest vabadusekaotusega edasilükkamisega kaheks aastaks. Nüüdki ei ähvarda meest suur karistus. Varastatut oli vähe, grupp vahelduv ning vägivalda polnud.

Ka ohvrite lootus, et kahju hüvitatakse, on väike. Oletataval kurjategijal pole mingit varandust.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
28. November 2011, 18:29
Otsi:

Ava täpsem otsing