Laupäev 3. detsember 2016

AS ÄRIPÄEV
Pärnu mnt 105, 19094 Tallinn
Telefon: (372) 667 0111
E-post: online@aripaev.ee

Walko varal uus omanik

12. mai 1998, 00:00

«Sisuliselt müüsime enamiku Walko varast, sealhulgas peahoone ja tootmisseadmed,» selgitas Concordia Õigusabi vandeadvokaat Maria Mägi. «Meie põhiliseks tingimuseks on, et Valgas jätkub tootmine.»

Walko peadirekto Kalle Pilt tunnistas, et talle tuli Ühispanga laenu mahamüümine ootamatult. «Ma polnud pandieseme müümiseks valmis,» seletas Pilt. «Samas saan aru, et pank käitus õigesti.»

Walthemstormi esindaja advokaat Alar Eiche sõnul on Walthemstormi omanik rahvusvahelise osalusega RiverBank Corporation IBC. Eiche ei soovinud omanikeringi täpsustada, viidates oma piiratud volitustele.

Eiche kinnitusel võtab uus omanik üle kõik Walko võlad hankijatele, tagab 80 protsendile Walko praegustele töötajatele töökoha ning investeerib kolme aasta jooksul õmblusvabrikusse 2,5 miljonit krooni.

«Concordia omandas Walko võla Ühispangale, sest Walko ei suutnud tasuda võlga,» rääkis Mägi. «Ei olnud ka mingit mõtet lasta viivistel tiksuda.»

Walko oli Ühispangast laenu võtnud käibevahendite hankimiseks.

Concordia kuulutas Walko ehitiste ja vara müümiseks välja kirjaliku enampakkumise. Tähtajaks, 7. maiks, laekus alghinna -- 6 miljoni krooni -- peale vaid üks, Walthemstormi pakkumus.

Kalle Pildi sõnul on õmblusvabrik Walko töötanud selle aasta esimesed kolm kuud kahjumiga. «Walkos ei ole keegi eriti tegelenud müügiga,» põhjendas ettevõtte juht. «Ette on liiga vähe müüdud.»

Pilt, kes sai Walko peadirektoriks eelmise aasta detsembris, ütles, et ta on huvitatud tööd jätkama. Märtsi keskel lubas Pilt, et Walko jõuab tänavu miljonikroonisesse kasumisse.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
28. November 2011, 18:29
Otsi:

Ava täpsem otsing