Pärnu Sadam laiendab haaret Tartu suunas

15. mai 1998, 00:00

AS Pärnu Sadam ostab Emajõel ja Peipsi järvel laevaliikluse taastanud Tartu firmalt OÜ Laevatöö liiva tootmiseks ja süvendustööde tegemiseks ette nähtud alused. «Pärnu Sadam struktureerib oma sadamate tööd ja vaatab, kus on mida otstarbekas teha,» ütles Pindi Investi suuromanik Rein Kilk. Samas on Pindi Invest ka OÜ Laevatöö omanik.

OÜ Laevatöö ostis 14 jõelaeva ligi kahe miljoni krooni eest 1996. aasta lõpus. Kilgi kinnitusel jäävad kolm Emajõel reisijaid teenindavat laeva ja vast avatud õlletanker Laevatöö omandusse.

OÜ Laevatöö juhatuse liige Aare Käära ütles, et neil oli puksiire, süvendajaid, liivapraame, ujuvkraanat ja muid aluseid ostes selge, et seda tehnikat oskavad kõige efektiivsemalt kasutada kogemustega inimesed. «Pärnu Sadamal on spetsialistid olemas,» rääkis Käära. «Pärnu Sadam kavatseb Tartus liiva tootmisse investeerida ja tuua juurde uut tehnikat.»

Käära sõnul kavatseb AS Pärnu Sadam osaleda Emajõe suudme ehk Praaga faarvaatri ja Uhtinina neeme ning Piirissaare vahele jääva faarvaatri süvendamise hankekonkurssidel.

Mai alguses ostis Pärnu Sadam Haapsalu jahisadama ja kavatseb lähiajal osta ka Kuressaare jahisadama. Pindi Investile kuulub kolmandik ASi Pärnu Sadam aktsiatest.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    06. December 2011, 19:34
    Otsi:

    Ava täpsem otsing