Lühiuudised

25. mai 1998, 00:00

Presidendi kantselei on 1996. aastast jätnud elektri eest makstes tasumata viivise ja praeguseks on kantselei viivisevõlg kasvanud üle 10 000 krooni.

Põhiarved elektrienergia eest tasub presidendi kantselei korralikult.

Vello Merilo ASi Eesti Energia energiamüügi Tallinna osakonnast teatas, et presidendi kantseleiga on sõlmitud leping ja Energiamüük peaks neilt võlgu nõudes samu meetmeid kasutama nagu teiste klientide puhul. Seni aga pole kantseleist jõud üle käinud, lisas ta.

«Me oleme kirjalikult nende poole pöördunud, et võlga kätte saada, aga vastuseks on, et kantseleil pole raha,» lausus Merilo.

Presidendi kantseleist öeldi reedel, et võlast saab rääkida vaid pearaamatupidaja, kes tuleb tööle täna. ÄP

Selle aasta nelja esimese kuuga müüsid kodumaised õlletootjad kokku 17,88 miljonit liitrit õlut, mis on üle kolmandiku võrra enam kui mullu samal ajavahemikul.

Eesti toiduainetööstuse liidu andmeil imporditi tänavu kolme kuu jooksul Eestisse õlut 1,5 miljonit liitrit ja eksporditi 1,2 miljonit liitrit õlut. ETA

Eesti Kindlustuse nõukogu volitas juhatust pidama läbirääkimisi vähemalt 60 miljoni krooni suuruses suunatud aktsiaemissiooni korraldamiseks esimesel poolaastal.

Eesti Kindlustuse juhatuse liige Priit Potisepp ütles, et selts otsib emissiooniga välisinvestorit, kellest oleks abi kindlustustehilise poole arendamisel. Potisepa sõnul on emissioon vajalik finantseerimaks Eesti Kindlustuse tegevust väljaspool Eestit.

Potisepp ütles, et kindlustusseaduse kohaselt on välisturgudel tegutsemise finantseerimine reguleerimata ning Eesti Kindlustus ei saa kasutada riskireserve.

Nõukogu otsusega on samuti heaks kiidetud suunatud aktsiaemissiooni korraldamine töötajatele mahus 100 000 aktsiat. BNS

Ehitusfirmade Koger & Sumberg ning FCMi ühinemist koordineeriv töögrupp on alustanud tööd, teatas FCMi nõukogu esimees Tiit Kuuli.

«Nädala aja pärast peaksid mitmed küsimused juba selged olema ja siis teavitame sellest täpsemalt ka avalikkust,» ütles Kuuli. «Ma usun, et selleks ajaks selgub ka firma, kelle me valime ühinemisnõustajaks.»

Töögrupp peab otsustama, kumb ettevõtetest emiteerib aktsiavahetuseks täiendavalt aktsiaid. Hiljem otsustatakse seniste kaubamärkide saatus ning valitakse ühinenud ettevõttele uus ärinimi. Nii Koger & Sumbergi kui FCMi suuromanikud ja juhatused on kokku leppinud firmade ühendamises aktsiavahetuse teel võrdsetel alustel.

Ühinemise peavad heaks kiitma juunis-juulis toimuvad aktsionäride erakorralised üldkoosolekud. BNS

Möödunud aasta mais farmaatsiatehase aktsia hinnalangusest enam kui miljon krooni kahju saanud investor kavatseb jätkuvalt ettevõtte kahjutasu nõudmiseks kohtusse anda.

«Hagi on praktiliselt ette valmistatud, üksikasju arutame veel järgmisel nädalal,» ütles investorit esindava õigusbüroo omanik Illar Hallaste.

«Praeguse seisuga hagi ikkagi esitatakse. Ma tahaks loota, et minu klient sellest ei loobu,» kinnitas Hallaste.

Eraisikust investor ostis farmaatsiatehase aktsiaid mullu mais, sest pidas ravimitootja uudiseid vitamiinitehase ja apteekideketi loomisest Moskvas heaks.

Mai lõpus suurendas ettevõte ka ametlikku kasumiprognoosi, lubades teenida 48,1 miljonit krooni puhaskasumit.

Farmaatsiatehase aktsia hind, mis mullu septembris ületas 210 krooni taseme, hakkas segaduste mõjul kiiresti kukkuma. BNS

Pärnu linn emiteeris Hoiupanga vahendusel 41 miljoni krooni eest kolmekuulisi võlakirju intressiga 9,77 protsenti.

Linnavalitsuse esindaja sõnul läksid emissioonist saadud vahendid linna kolmeaastase võlakirjaprogrammi raames varasema emissiooni refinantseerimiseks.

Lähiajal kavandab Pärnu linn ka uusemissiooni linna eelarveliste kulutuste katteks. BNS

ERA Pank kaebab Peterburi teise astme arbitraa?i otsuse, mis mõistis pangalt välja 42,6 miljonit dollarit, edasi Vene föderatsiooni kõrgema arbitraa?i presiidiumile.

ERA Panga juriidilise osakonna juhataja Ainar Juhti sõnul teeb Peterburi arbitraa?i otsus siiski ERA Panka ettevaatlikuks ning panga Peterburi kliente ärevaks. Pank pole Venemaa seadust rikkunud, kinnitas ta.

Eesti Panga infoosakonna juhataja Andrus Kuusmann ütles, et neljapäevase seisuga polnud Venemaal mitmeid nõudeid saanud Eesti pangad keskpanga poole abi saamiseks pöördunud. BNS

Lõuna-Eesti suusakeskuste Väikese Munamäe ning Kuutsemäe külastatavus jäi vähese lume tõttu talve alguses kavandatuga võrreldes väiksemaks.

«Väikese Munamäe puhkekeskust külastas kolme lahtiolekukuu jooksul 18 200 inimest,» ütles ettevõtte tegevdirektor Taimo Turi.

Kuutsemäe tegevdirektori Peeter Ilmase sõnul võttis nende keskus talve jooksul vastu 20 000 külastajat. «Kuutsemägi oli sel hooajal lahti 80 päeva.»

Mõlemad suusakeskused prognoosisid jaanuaris, et tänavu esimese nelja kuuga külastab nende suusakseskust ligikaudu 25 000 inimest. BNS

Reedese Äripäeva artiklis «Esimesed CD-piraadid kohtu ees» nimetati konfiskeeritud CDde asukohana ekslikult arhitektuuri- ja kunstikeskust Rotermanni soolaladu. Piraatplaate müüdi Rotermanni ärikeskuses. ÄP

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
28. November 2011, 18:33
Otsi:

Ava täpsem otsing