Pühapäev 26. veebruar 2017

AS ÄRIPÄEV
Pärnu mnt 105, 19094 Tallinn
Telefon: (372) 667 0111
E-post: online@aripaev.ee

ERA Pangal rasked ajad?

27. mai 1998, 00:00

Segadus Daiwa laenu ümber pole Hoiupanga reitingut puutumata jätnud ja äsjane liider langeb veel. Teine suurem kukkuja on seni tugevate keskmike hulka kuulunud ERA Pank.

Hoiupanga uus langus pangareitingus ning kohavahetus Ühispangaga pole ilmselt kellelegi üllatus.

Tegelikult ei saa pidada üllatuseks ka Tallinna Panga langust -- ühineja, õigemini ülevõetava seisund ning sellest tulenev ebakindlus on juba ise piisavad argumendid. Saab näha, kas pidevalt tulemusi parandanud Ühispank suudab lähikuudel ka Hansapangast mööduda, senine suund näib olevat sinnapoole.

Ühinemiste järel fikseerub nimekirja etteotsa nii või teisiti uuenenud Hansapank, arvestusega, et mängima asub ta teistega võrreldes sootuks teises liigas.

Üllatuseks võib pidada väikese, kuid seni siiski kvaliteetpanga mainega ERA Panga järsku langust viimastel kuudel. Taustaks on siin EVEA Panga ebaõnnestunud ülevõtmine.

Panga aprillikuist bilanssi iseloomustab (muide, nagu mitmel teiselgi pangal) punkti «Nõuded väliskrediidiasutustele» järsk vähenemine (15%), mis suuresti kajastub ka bilansimahu tugevas vähenemises. Kas on tegu probleemidega Venemaal või rahapuudusega kodus, selgub ehk üsna pea.

ERA Pangast veelgi rohkem kukkus vaid Maapank. Kuna tegu on niigi viimasega, pole sel tabelile suurt mõju.

Maapanga puhul on languse põhjusena raske välja tuua konkreetseid punkte bilansist -- peaaegu kõik read on muutunud veidi halvemaks.

ļæ½ripļæ½ev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
06. December 2011, 19:34
Otsi:

Ava täpsem otsing