Neljapäev 27. oktoober 2016

AS ÄRIPÄEV
Pärnu mnt 105, 19094 Tallinn
Telefon: (372) 667 0111
E-post: online@aripaev.ee

Kallas võib astuda kohtu ette

27. mai 1998, 00:00

Riigiprokuröri asetäitja Alar Kirs väitis eile, et ühtegi konkreetset otsust süüdistuse esitamiseks endise Eesti Panga presidendi Siim Kallase vastu pole veel tehtud. Samas vihjavad mitmed dollaritehingu uurimisega seotud isikud, et keskuurimisbüroo soovib Kallast kohtu ette viia.

Siim Kallas ei ole pärast pühapäevast esinemist Eesti Televisioonis rohkem kommentaare jaganud, lubades küsimustele vastata pärast seda, kui ta on tutvunud talle esitatava süüdistusega.

«Me ei ole i-le veel punkti peale pannud,» sõnas Alar Kirs. Ta ei välistanud, et mingi selgus võib tulla selle nädala jooksul, kuid kindlasti tehakse otsused enne suvepuhkuste algust.

Siim Kallast kaitseb riigikogu liikmena saadikupuutumatus. Tema kriminaalvastutusele võtmiseks peab prokuratuur tegema ettepaneku õiguskantslerile.

Õiguskantsleril on kümme päeva aega otsustada, kas prokuratuuri ettepanek on põhjendatud. Kui õiguskantsler on prokuratuuriga sama meelt, teeb ta ettepaneku riigikogule, kellel on ainuõigus riigikogu liikmelt saadikupuutumatus ära võtta.

Saadikupuutumatuse äravõtmist on seni ainsana rakendatud Reformierakonna liikme Heiki Kranichi suhtes, kellele esitatud süüdistus ei leidnud kohtus tõendamist.

Põhja-Eesti Pangast ?veitsi pangaarvele kantud 10 miljoni dollari suuruse tehinguga on seostatud ka praegust Eesti Panga presidenti Vahur Krafti, endist keskpanga asepresidenti Enn Teimanni ja tollast Põhja-Eesti Panga juhatuse esimeest Peeter Vähit.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
06. December 2011, 19:34
Otsi:

Ava täpsem otsing