Aktsiaturu langemise taga Venemaa sündmused

28. mai 1998, 00:00

Languse põhjuseks oli eelkõige Venemaa aktsiaturu eilehommikune vabalangus, ütles Hoiupanga aktsiaturgude osakonna juht Ago Lauri.

«Praegu lääne investorid ootavad,» lausus Lauri. Ta lisas, et kuni Venemaa turg mingitki stabiliseerumismärki endast ei anna, ei investeeri ükski lääne investor Eesti aktsiatesse. Kohalike klientide huvi on aga samuti piiratud ning seetõttu on ka maaklerite huvi väike.

Ühispanga kapitaliturgude direktor Margus Kangro põhjendas langust sellega, et kõik investorid müüvad. «Müüsime ka meie, st Ühispank,» sõnas ta.

Hansapanga maakler Charlie Viikberg ütles, et aktsiahinna languse põhjuseks on see, et keegi ei taha osta. «Nagu näha, langesid ka kõikide teiste pankade aktsiad,» nentis Viikberg.

Viikbergi sõnul on ostusoovi puudumise taga Eesti pankade kriis, mis viimasel ajal on võimust võtnud. Samuti asjaolu, et eriti optimistliku kasumiprognoosiga pangad ei suuda seda esimese kvartali tulemuste põhjal täita. «Investorid on lükanud positsioonide soetamise sügisesse,» lausus Viikberg.

Aktsiahinnad langesid kõigil pankadel, Hoiupanga aktsia langes 9,63 protsenti, Tallinna Panga aktsia 5,88 protsenti, viimane tehing tehti hinnaga 20.80 aktsia kohta.

Eesti Ühispanga aktsia sulgemishind oli 51 krooni, mis on eilsest 6,42 protsenti madalam. Kõige vähem, 4,76 protsenti langes pankadest Forekspanga aktsia, jäädes püsima 84 kroonile.

Aktsia hind tõusis vaid viiel ettevõttel, suurim tõusja oli Tallinna börsil ASA Kindlustuse aktsia, 11,36 protsenti.

ļæ½ripļæ½ev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
06. December 2011, 19:34
Otsi:

Ava täpsem otsing