Pühapäev 19. veebruar 2017

AS ÄRIPÄEV
Pärnu mnt 105, 19094 Tallinn
Telefon: (372) 667 0111
E-post: online@aripaev.ee

Isoleeritud Pihkva

02. juuni 1998, 00:00

Tänavapildi järgi jagunevad pihkvalased putkamüüjateks, pensionärideks, riigiametnikeks, töötuteks ja kahtlaste struktuuride esindajaiks. Linnas, kus keskmine kuupalk on alla 2000 krooni, võib iga suurema poe ees näha müügikohti, kust saab peale mitmekümne viinamargi õlut, teksaseid, tuntud rõivafirmade siltidega piraattooteid, sigarette ja välismaa kommi.

Pihkva linnapea Aleksandr Prokofjev näitab auklikel tänavatel sõitvaid Mercedese logoga busse. Maailmapanga abil osteti neid Türgis valmistatud ühissõidukeid kohe 70 tükki.

Marsruuttaksodeks on Pihkvas paarikümnekohalised väikebussid. Taksosid kasutatakse harva, eraldusmärgid on paaril kümnest taksoteenuse pakkujast. Taksomeeter puudub enamikul, raadiotelefone pole üldse. Kolmekilomeetrise sõidu eest logisevas Ladas võetakse 50 krooni.

Venemaa loodepiirkonna mahajäänuima oblasti keskusse välismaalased peaaegu ei satu. Lennuvälja on rahvusvaheliseks raske nimetada, laevaliin Tartusse on taasavamata ja maanteed mööda või rongiga on Pihkvasse sõita vaevarikas.

Saja Rootsi, Soome ja Eesti ettevõtja viibimine kevadmessil Pskovekspo oli seetõttu linnas suursündmus.

Külalised majutati Pihkva parimasse hotelli Ri?kaja, mille kolmas korrus kandis silti Inturist. Välismaalane peab ühese toa eest maksma 520 krooni, kohalik saab kolmandiku odavamalt.

Hotelli ette jäetud autod pesevad poisikesed kiiresti vee ja lapiga 100 rubla ehk 240 krooni eest puhtaks. Kui maksta ei taha, ilmuvad välja suuremad «poisid», kes lubavad auto esiklaasi katki teha. Harvad hotelli külastajad eelistavad maksta.

Ajal, mil Pihkva aselinnapea Boriss Arzamastsev hotelli restoranis messile saabunud väliskülalisi tervitas, marssis seltskonnast bravuurikalt läbi dressides ja nahktagis kiilaspäine tegelane, kellele linnajuhid aupaklikult teed andsid.

Kuigi linnajuhid kiitsid Pihkva soodsaid investeerimistingimusi, ei jäänud Soome, Rootsi ja Eesti ettevõtjad seda kuigivõrd uskuma.

�rip�ev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
06. December 2011, 19:34
Otsi:

Ava täpsem otsing