?veitsi maja sai valmis

02. juuni 1998, 00:00

Uue ehitise alune maa kuulub mittetulundusühingule NMKÜ. Hoone kogumaksumus on 120 mln krooni.

?veitsi firma Eesti tütarettevõtte Swiss Re Advisers juhataja Mati Klaari sõnul on maja ehitatud Euroopa tipptasemel. Töödel kasutati Eesti ja Rootsi ehitusfirmasid.

Maja üldpind on 5500 m², millest enamiku võtavad kontorid ja tuhandel ruutmeetril paiknevad 62--170 m² suurused korterid. Kõik pinnad antakse rendile. Ehitise all on kaks garaa?ikorrust 55 parkimiskohaga.

Maja rendile andva Uus Maa kinnisvarabüroo maaklerite sõnul on kõik korterid üürile antud, kaubanduspindadest on järel veerand.

Klaari sõnul on ?veitsi majas palju tuntud üürnikke, äripinnad on renditud teiste firmade kõrval ?veitsi konsulaadile ja Euroopa rekonstruktsiooni- ja arengupanga (EBRD) kontorile. Hoones hakkab paiknema Swiss Re Advisersi esindus.

Uues majas saab korteri ka Tallinna vanalinnas tegutseva Nimeta Baari omanik ?otlane David Coutts. Coutts kolib uude korterisse kaks maja edasi asuvast Roosikrantsi 15 elumajast. 85 ruutmeetri suuruse kolmetoalise korteri üür on Couttsi sõnul 1000 USA dollarit kuus.

«?veitsi nimega kaasneb hea kvaliteet,» põhjendas Coutts elamiskoha vahetust. Tema sõnul on tähtis ka turvalisus ja parkimiskohtade olemasolu.

Swiss Re Advisers on tegutsenud Eestis 6 aastat, tegevust rahastab emafirma Swiss Reinsurance Co, millel on 70 kontorit 30 riigis.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
06. December 2011, 19:34
Otsi:

Ava täpsem otsing