Kolmapäev 18. jaanuar 2017

AS ÄRIPÄEV
Pärnu mnt 105, 19094 Tallinn
Telefon: (372) 667 0111
E-post: online@aripaev.ee

Nõmme uued korterid liiga kallid

09. juuni 1998, 00:00

Nõmme turu vastas asuval krundil valmib paari kuu pärast üheksakorruseline elamu-büroohoone, kus on 4322 m² elamispinda. Korterite keskmine ruutmeetri hind on hoonet arendava OÜ Hovard müügijuhi Tarmo Villemsi sõnul 15 000 krooni, äripinna ruutmeetri eest küsitakse renti 300 krooni pluss käibemaks.

ASi Pindi Kinnisvara Tallinna büroo juhataja Kalev Roosiväli hinnangul kinnisvaraturg nii kõrget korteri ruutmeetri hinda välja ei kannata. Kesklinnast mujale kolivad inimesed saaksid 15 000kroonise ruutmeetri hinnaga juba väga hea maja, väitis Roosiväli.

Nõmmel maksab korraliku eramu ruutmeeter 10 000 krooni, kinnitas Roosiväli. «Kui on valida, kas osta sarnasesse piirkonda sama hinnaga maja või korter, ostetakse üldjuhul ikka maja,» lisas ta.

Kinnisvarabüroo Arco Vara maakler Andrei Ostov arvas, et nn Nõmme Majas ostetakse kiiremini ära odavamad korterid, 19 500kroonise ruutmeetri hinnaga luksuskorterite müügil tekib aga kindlasti raskusi.

«Mujal müüakse sama tasemega eluasemete ruutmeetrit hinnaga 12 000 krooni,» lausus Ostov. «Minu arvates on Nõmme Maja korterite ruutmeetri keskmine turuhind 14 000 krooni, mitte küsitud 15 000 krooni.»

Tarmo Villems peab kõrgena näivat hinda põhjendatuks. Selles majas on linna parim ventilatsioonisüsteem, majal on suurepärane asukoht ning peale selle ei sisalda meie pakutud ruutmeetrihind odavamat garaa?i hinda, mis laseks üldpinna hinnal odavama näida, kinnitas ta.

Villemsi sõnul on 40 protsenti korteritest juba eellepingutega müüdud. «Ka avatud terrassiga 145 ruutmeetri suurustest luksuskorteritest on üks müüdud,» lisas ta.

Kinnisvaraprojekti rahastava ehitusfirma FCM nõukogu esimees Tiit Kuuli ütles, et elamuprojekt võeti ette selle hea asukoha ja konkurentide puudumise tõttu. «Nõmme majas on hea turvaline lastega elada ja talvel saab majast otse suuskadel metsa sõita,» lausus Kuuli. Kuuli polnud samas kindel, kas FCM ka tulevikus sarnaseid ehitusprojekte rahastab.

Feeri Kinnisvara Arenduse ASi turundusjuhi Enn Kaunismäe sõnul ei oleks nende firma Nõmme Maja sarnast projekti rahastanud. «See on liiga suur maja Nõmme jaoks, pealegi pole see väga ilus ka,» ütles Kaunismäe.

Maja kogumaksumus on ligi 70 mln krooni.

Ehituse peatöövõtja on AS FCM, kes finantseerib projekti pooles ulatuses. Peale FCMi rahastavad ehitust ka eraisikud Aldo Vinkel ja Andres Kaljo.

Finantseerimine toimub osaliselt laenu baasil.

�rip�ev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
28. November 2011, 18:39
Otsi:

Ava täpsem otsing