Pühapäev 19. veebruar 2017

AS ÄRIPÄEV
Pärnu mnt 105, 19094 Tallinn
Telefon: (372) 667 0111
E-post: online@aripaev.ee

Maamaks suureneb 1,5 korda

10. juuni 1998, 00:00

Tallinna linnavalitsuse pressiosakonna pressisekretäri Lev Vaino sõnul arutas linnavalitsus eilsel istungil maamaksu määra tõstmist praeguselt 0,8 protsendilt 1,2 protsendile maa maksustamishinnast ja linnavalitsus teeb nüüd volikogule ettepaneku maksumäära suurendada. Uus maksumäär hakkab kehtima 1999. aastal.

Merivälja elaniku Ivar Taruste sõnul mõjuks maamaksu 50protsendiline kasv inimestele väga halvasti. «Minu maamaks suureneb 900 kroonist 1400 kroonini ja edaspidi ei taha ma neid maksuametist saadetud maamaksu kviitungeid enam nähagi,» ütles Taruste.

Mendelson & Co projektijuhi Olev Oja sõnul põhjustavad maksukoormuse suurenemised alati ebakindlust ja ebakindlus põhjustab omakorda rahulolematust. «Maamaksu määra tõstmisel on Tallinnas astutud kord samm edasi, siis jälle tagasi, kuid tegelikult on maksumäära tõstmisel vaid üks põhjus -- võimalikult rohkem inimestelt raha kätte saada,» ütles Oja.

Maamaks on riiklik maks, mis laekub tegelikult kohalikele omavalitsustele. ASi Eesti Energia kinnisvaraarenduse juht Mati Meeliste ütles, et kui maa maksustamishinnad on Tallinnas väga kõrged ja maksumääraga palju mängitakse, kolib tööstus varsti Tallinnast välja. «Sellisel juhul jääb Tallinn tulumaksust ilma,» ütles Meeliste.

Eesti linnade liidu büroo direktori Ain Kalmaru sõnul on maksumäärad linnades ja valdades väga erinevad, osa valdu täidabki oma eelarvet peamiselt maamaksust laekuva rahaga. Kalmaru lisas, et sel aastal peaks kohalikele omavalitsustele maamaksust laekuma 249 mln krooni.

�rip�ev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
06. December 2011, 19:34
Otsi:

Ava täpsem otsing