Neljapäev 23. veebruar 2017

AS ÄRIPÄEV
Pärnu mnt 105, 19094 Tallinn
Telefon: (372) 667 0111
E-post: online@aripaev.ee

Eurokontroll leidis Rakvere kombinaadis puudusi

15. juuni 1998, 00:00

«Meil on siin puudusi,» ütles Maspanov. «Kombinaadi ehitamise ajal üritati odavamalt välja tulla ja see annab praegu tunda.» Põhilised puudused, mis ELi inspektorid Rakveres avastasid, on Maspanovi sõnul ehituslikku laadi.

Tõenäoliselt tuleb meil läbida ka teistkordne kontroll, ütles Maspanov.

Maspanovi hinnangul vajab Rakvere kombinaat veel kümnetesse miljonitesse kroonidesse ulatuvaid investeeringuid, et täielikult eurostandarditele vastata.

Viimaste aastate jooksul on Rakvere tehnoloogia täiustamisse ja ettevõtte euronõuetele vastavaks muutmisse investeerinud üle 40 miljoni krooni.

Maspanovi sõnul ei tähendaks ekspordiloata jäämine kombinaadile praegu midagi, sest ELi turg on lihatoodetest üleküllastunud. «Luba annaks meile vaid kindluse Vene ja Ukraina turul, sest ka need riigid kavatsevad hakata euronõuete täitmist jälgima,» ütles Maspanov.

Reedel toimunud Rakvere lihakombinaadi aktsionäride koosolek kinnitas ettevõtte majandustulemused ja tegi põhikirja muudatused, et kombinaadi aktsiat saaks noteerida börsi põhinimekirjas.

Maspanov ei osanud öelda, millal hakatakse Rakvere lihakombinaadi aktsiaga põhinimekirjas kauplema. «Meie oleme nende nõudmise täitnud ja nüüd peab börs otsustama,» ütles ta.

Rakvere lihakombinaadi eelmise aasta konsolideerimata puhaskasum oli 21,2 miljonit krooni, mis on viis korda enam kui üle-eelmisel aastal.

Ettevõtte rentaablus kasvas aasta jooksul neli korda 3,2 protsendini. Lihatööstuste keskmine rentaablus on alla kahe protsendi.

ļæ½ripļæ½ev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
06. December 2011, 19:34
Otsi:

Ava täpsem otsing