Kolmapäev 1. märts 2017

AS ÄRIPÄEV
Pärnu mnt 105, 19094 Tallinn
Telefon: (372) 667 0111
E-post: online@aripaev.ee

Opeli autokeskus -- Tondi esimene ärihoone

17. juuni 1998, 00:00

Uus Opeli keskus on esimene ärihoone, mis kerkis endise Tondi sõjaväelinnaku territooriumile -- lammutatud sõjaväegaraa?ide asemel seisab minimalistlik hallikas maja, ainsateks elustavateks värvilaikudeks Opeli, Baltmotorsi ning General Motorsi kollased ja sinised reklaamid.

Tammsaare ja Rahumäe tee ristmikul paikneva keskuse ehitamist finantseeris Baltmotors omavahenditest ja Ühispangast saadud laenuga. Koger & Sumberg pääses ehitajaks ilma konkursita -- nende pakutud tähtaeg sobis tellijale.

Baltmotorsi värskeltavatud maja on eelkõige kerge konstruktsiooniga tööstushoone -- kolmveerand üldpinnast jääb autoteenindussaalile, ülejäänud 600 m² kuuluvad administratsioonile ja müügisaalile.

Hoone välisilme on võrreldes teiste hiljuti valminud autokeskustega lihtne ja ökonoomne -- maja ilmestab vaid ühte nurka ehitatud torn, mis on nähtav iga tee pealt. Nurgatorn on arhitekt Andres Siimu sõnul hoone ainsaks dominantseks detailiks, sest arhitektuuriliselt taotleti asjalikkust ja lakoonilisust.

Baltmotorsi tegevdirektori Ants Kulgevee sõnul on maja tehniliselt kaasaegne, uute seadmete ja autoteeninduseks sobiva sisustusega. Uue maja valmimisega autoteeninduse vastu tõusnud huvi näitas, et maja juures jätavad soovida sissesõiduvõimalused ja parkimiskohti napib.

ļæ½ripļæ½ev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
28. November 2011, 18:42
Otsi:

Ava täpsem otsing