Naelast on saamas turvavaluuta

01. juuli 1998, 00:00

Nädala kaks esimest päeva oli jeen kahe tule vahel. Ühelt poolt kummitavad saareriigi valuutat nõrgad fundamentaalnäitajad. Jaapani Panga nn Tankani raport riigi majanduskliima kohta oli küll veidi parem kui eelnevalt prognoositud, kuid näitas siiski majanduskriisi jätkumist. Teisalt lubas Jaapani juhtiv liberaaldemokraatlik partei alandada makse pärast 12. juulil toimuvaid ülemkoja valimisi ning luua nn sillapanga, mis krediteeriks raskustes olevate pankade suurkliente.

Analüütikute hinnangul on viimane teade märk, et valitsus püüab pangandussektori heaks midagi teha ja see võib isegi vilja kanda. Tokio börs on nädala kahe esimese päevaga tõusnud üle nelja protsendi. Samas jätkub Jaapani suhtes ka piisavalt skeptitsismi, mis teeb valuutakursside liikumise volatiilseks.

Esmaspäevane kukkumine Venemaa finantsturgudel viis surve alla DEMi, sest Saksamaa on Venemaa suuremaid krediteerijaid. Dollari kurss kerkis 1,8141 marga (14,513 kroonini) ja naelsterlingi kurss 3,020 margani (24,16 kroonini). Turud arvestasid ka Euroopa keskpanga presidendi Wim Duisenbergi kommentaari, et et on sobiv aeg rahaliidu liikmete intresside lähenemiseks madalamale, st Saksa ja Prantsusmaa tasemele. Risti vastupidise seisukohavõtuga esines esmaspäeval Buba asepresident J.W. Gaddum, mis tähendab, et eurotsoonis esinevad pinged, mis oli soodne nii dollarile kui ka naelale. Viimasest on saamas uus turvavaluuta euro vastu.

Eile õhtuks langes dollari kurss 1,8050 margani. Surve all oli ka Vene rubla.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
06. December 2011, 19:34
Otsi:

Ava täpsem otsing