Kolmapäev 22. veebruar 2017

AS ÄRIPÄEV
Pärnu mnt 105, 19094 Tallinn
Telefon: (372) 667 0111
E-post: online@aripaev.ee

EMEXi monopoli viimased päevad

10. juuli 1998, 00:00

Majandusministeeriumi siseturu osakonna juhataja kt Anne Laar ütles, et määrus kehtestab metalli ekspordiga tegelevate firmade litsentseerimise korra. Seni on lubatud vanametalli eksportida vaid EMEXil.

«Uue määruse eelnõus on väljatöötatud litsentseerimise kord -- kes metalli ekspordiga võib tegeleda ja millised dokumendid tuleb litsentseerimiskomisjonile esitada,» teatas Laar. «Nüüd jääb üle oodata, kas valitsus selle heaks kiidab.»

EMEXi juhatuse esimees Toomas Keridon rääkis, et praegune seis vanametalli maailmaturul ei ole nii soodne kui näiteks aasta tagasi, mistõttu ei ole pärast uue määruse kehtestamist suurt metallifirmade buumi oodata. «Ma ei ole kahjuks seda eelnõu näinud ja ei tahaks spekuleerida, kui palju metallifirmasid võib tekkida,» sõnas Keridon. «See sõltub sellest, kui ranged uued reeglid on ja kui lihtsalt saab litsentsi.»

Keridoni sõnul on EMEXil majandusministeeriumiga kokkulepe, et firma saab määruse lõplikul lihvimisel oma sõna kaasa öelda.

Justiitsministeeriumil on määruse eelnõu kooskõlastamiseks aega 15 tööpäeva. Pärast justiitsministeeriumi paranduste lisamist saadetakse eelnõu riigikantseleisse, kust see paar nädalat hiljem valituse istungil arutusele tuleb. Kui valitsus eelnõu heaks kiidab, jõustub see Riigi Teatajas avaldamisele järgneval päeval.

�rip�ev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
28. November 2011, 18:45
Otsi:

Ava täpsem otsing