EMT sidevõrk seisis üle poole päeva

13. juuli 1998, 00:00

ASi Eesti Mobiiltelefon GSM-võrk seisis reedel rikete tõttu peajaamas üle poole päeva. Firma tekitatud kahju klientidele esialgu hüvitada ei kavatse.

Reede pärastlõunaks oli suurim mobiilsideoperaator rakendanud ettevõtte turundusdirektori Avo Aasma sõnul tööle oma kriisikomisjoni. «Komisjonil on olemas rikke kohta tööversioon, mida me siiski ei avalda,» sõnas ta.

Eesti Mobiiltelefon (EMT) ja firma Ericsson Eesti on lubanud selgitada täna sidehäirete põhjuseid.

Aasma eitas igasugust sabotaa?ikatset ettevõtte suhtes. «Meie peajaam on piisavalt hästi kaitstud, sinna ligi pääseda ei saa,» väitis Aasma.

EMT pressiesindaja Jüri Kriisemann lausus reedel BNSile, et võrgu toites oli ülepinge, mistõttu kaitsemehhanismid lülitasid jaama välja. Ta lisas, et häireid esines vaid Tallinnas.

«Praeguseks on peamine GSM-võrk korralikult tööle saada, siis hakkame uurima rikke põhjusi,» ütles Avo Aasma reedel. Viimati toimus suurem seisak EMT mobiilsidevõrgus neli kuud tagasi. Eelmisel korral oli võrk maas pool tundi.

EMT infotelefonile helistas pärast võrgu äralangemist palju kliente, kes nõudsid ka tekitatud kahju hüvitamist. Aasma sõnul eelmise sidekatkestuse ajal kahjutasu ei makstud. «See on juhatuse otsustada, kas me seekord maksame,» lausus ta.

ļæ½ripļæ½ev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
28. November 2011, 18:46
Otsi:

Ava täpsem otsing