Korrektsioon jäi mõõdukaks

20. juuli 1998, 00:00

Reedel avanes börs üle 6% madalamalt, kuid hinnatõus Vene turul avaldas oma mõju ning päeva jooksul võitsid aktsiate hinnad tagasi enamiku hommikul kaotatust. Maaklerite sõnul oli põhiliseks turgu stabiliseerivaks teguriks pidev ostuhuvi Hansapanga aktsia vastu Helsingis.

Kõik põhinimekirja pangad peale Forekspanga kaotasid ning pangasektori indeks langes 3,82 protsenti 480,5 punktini. Tööstusektorit tõstis aga Norma ja Harju Elektri aktsiate tugev tõus 2,39 protsendi võrra 48,58 punktini. Harju Elekter sulgus juba teist päeva rekordtasemel.

Väga järske hinnakõikumisi polnud, ainsana torkas silma ESSi 22protsendine kaotus. Börsi kauplemiskäive langes tublisti ning Hansapanga osaks sai taas ligi kaks kolmandikku kogu kauplemiskäibest.

Hinnatase turul on tõusnud piisavalt, et vahepeal sundviskesse sattunud repoportfellid on nüüdseks taas vee peale saanud. See kergendab turu olukorda ja peaks võimaldama hinnatasemel püsida ilma suuremate vapustusteta isegi juhul, kui algav nädal toob kaasa oodatud hinnakorrektsiooni.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    06. December 2011, 19:34
    Otsi:

    Ava täpsem otsing