Kolmapäev 7. detsember 2016

AS ÄRIPÄEV
Pärnu mnt 105, 19094 Tallinn
Telefon: (372) 667 0111
E-post: online@aripaev.ee

Pangad heitsid ühte

20. juuli 1998, 00:00

Eelmine nädal tõi panga-turule selguse: mitu korda kihluspidu pidanud Hansa-pank ja Hoiupank said lõ-puks laulatatud. 12. juulil kiitsid pankade aktsionärid ühinemislepingu heaks ning 13. juulil andis Eesti Pank pankadele oma õnnistuse. Täna peaks laulatust kinni-tav kanne ka äriregistrisse jõudma ning uus pank liitja, Hansapanga nime saama.

Hansapangale konkurentsi pakkuv Ühispank jõudis Tallinna Pangaga liitumislepingu allakirju-tamisega küll põhirivaalist ette, kuid loa liitumiseks said mõlemad pangapaarid keskpangalt samal päeval. Tõenäoliselt hakkab seegi liitpank kandma liitja, Ühispanga nime.

Hansapanga nõukogu esimees Hannes Tamjärv ei pea sööma oma sõnu: «Me oleme juba selle aastatuhan-de pank ka.» Nõnda vastas Tamjärv möödunud sügisel Ühispangale, kes oli välja käinud loosungi: «Ühispank on uue aastatuhande pank.»

Uue Hansapanga bilan-simaht ulatub 20 miljardini ning Ühispanga ja Tallinna Panga liidul 14 miljardi kroonini. Hansa-Hoiu liit kontrollib ligi poolt kohali-kust rahaturust, kaks suurt kokku aga 80 protsenti tu-rust. Need arvud pole üks-nes kodumastaabis soliid-sed -- eestlased tõusevad kahe liitpangaga Baltimaa-de rahaturu liidreiks.

Kaks pangaliitumist tu-gevdavad Eesti pankade konkurentsivõimet ning tõotavad stabiilsemat aren-gut pangandusele. Soojem kliima rahaturul mõjub vir-gutavalt ka börsile. See, et endised hoiupankurid mak-sid ärieksimuste eest ameti-kohtadest ilmajäämisega liitpangas, kergitab tempe-ratuuri rahaturul veel paari pügala võrra.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
06. December 2011, 19:34
Otsi:

Ava täpsem otsing