Millise kõrgkooli lõpetajaid tööandja eelistab?

22. juuli 1998, 00:00

Oleme teinud koostööd haridusministee-riumiga ja eelistame riiklikult akrediteeritud kõrgkoole.

Rohkem lähtume aga ikkagi erialast, mille inimene on lõpetanud. Kuna Tallinna Kaubamaja puhul on tegemist jaekaubandusettevõttega, siis paratamatult eelistame äri- ja kaubandusharidusega inimesi.

Haridustaseme osas ei oska ma küll teha mingit vahet erakõrgkoolide ja riiklike kõrgkoolide vahel.

Minu arvates on meile tulnud väga häid spetsialiste erakõrgkoolidest, näiteks Concordiast ja kõrgemast kommertskoolist, aga ka Tartu ülikoolist ja tehnikaülikoolist. Ma ei näe siin silmatorkavat vahet.

Palju sõltub inimesest endast. Nii riiklikust kui erakõrgkoolist on võimalik saada väga head kui ka väga kehva haridust. Oleneb, kuidas inimene oskab oma võimalusi ära kasutada.

Seda on raske öelda. Üks meie töötaja on lõpetanud kõrgema kommertskooli, teine õpib praegu Tallinna tehnikaülikoolis. Juristid loomulikult on kõrghariduse omandanud Tartu ülikoolis. On ka Lex olemas, aga juristide puhul eelistame küll neid, kes on lõpetanud Tartu ülikooli.

Töötajatel, kes tegelevad tehniliste riskidega, peab olema ka tehniline kõrgharidus, siin ei piisa näiteks kommertskooli lõpetamisest. Sellistel ametikohatel töötavatelt inimestelt nõuame lisaks majandusalastele teadmistele ja keeleoskusele ka spetsiifilisemaid teadmisi.

Concordia on prestii?ne kool, aga selle kooli lõpetanut ei saa me võtta näiteks riskijuhiks, kes tegeleb elektroonikaalaste riskidega. See on võimatu, sest puuduvad vajalikud teadmised.

Mul on samuti majandusalane haridus, aga ka mina ei saaks sellise tööga hakkama.

Tegelikult sellist eelistust või pingerida ei ole. Kõrgkoolid olid aastaid tagasi jagunenud humanitaar- ja reaalharidust pakkuvateks ning oli välja kujunenud väga kindel spetsialiseeritus.

Tänaseks päevaks on asi muutunud kirjumaks. Kõrghariduse omandamiseks vajalikku litsentsi omab terve rida õppeasutusi. Kui vaadata uuemaid kõrgkoole, siis paljud neist on spetsialiseerunud olemasoleva nõudluse täitmisele. See tähendab, et nad annavad majandusalast ja juriidilist haridust. Kui alustasid tegevust kõrgem kommertskool ja Concordia, siis hinnati seda, et nemad pakkusid tolle aja kohta kaasaegsemat ja paindlikumat koolitust.

Uuemad kõrgkoolid ei paku aga jälle sellist kõrgharidust, mis eeldab mahukamaid investeeringuid.

Kui firma vajab arsti, siis ta saab valida Tartu ülikooli lõpetanu või mõne välismaise kõrgkooli lõpetanu vahel. Sellepärast kõrgkoolide pingerida koostada ei saa.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
28. November 2011, 18:47
Otsi:

Ava täpsem otsing