Reede 2. detsember 2016

AS ÄRIPÄEV
Pärnu mnt 105, 19094 Tallinn
Telefon: (372) 667 0111
E-post: online@aripaev.ee

Investeerimispangad eelistavad suunatud emissioone avalikele

24. juuli 1998, 00:00

Kui mullu korraldasid avalikke aktsiaemissioone ka väikesed ja avalikkusele suhteliselt tundmatud ettevõtted, siis nüüdseks on lootus kohalikult turult avaliku emissiooni teel kapitali kaasata minimaalne, ütles Peeter Treialt ASist Hansa Investments.

Väikeettevõtte vähesest kogusest aktsiatest on praegusel väärtpaberiturul õiglase hinnaga väljuda oluliselt raskem kui sinna siseneda.

Olukord laieneb ka suurematele ettevõtetele. Rakvere lihakombinaadi 80% osaluse eest maksab Soome lihatööstus HK Ruokatalo tuumikinvestoritele 500 mln krooni ehk 16,65 krooni aktsiast. Väikeinvestorid saavad oma aktsiate eest börsil poole väiksemat hinda.

Väiksematest ettevõtetest korraldas kevadel avaliku emissiooni sanatoorium Laine. Kinnisvaraarendusega tegeleva Pro Kapitali emissioon müüdi enamuses välismaale.

Välisturule on lootust minna aga vaid suurtel ja tuntumatel ettevõtetel.

Ettevõtete huvi on pöördunud suunatud emissioonide korraldamise poole, ütles Balti Cresco Investeerimisgrupi juhatuse esimees Andres Rätsepp.

Treialt märkis, et suunatud emissioonide korraldamisel peab ettevõte loobuma üsna suurest osast kontrollist ettevõtte üle, sest 2-3% kaupa on raske kapitali saada. Strateegiline partner on huvitatud vähemalt 30-40% ostmisest ettevõttes. Turu praegune olukord sunnib ettevõtteid ühinema. Treialti ütlusel on kapitali kaasamise oluliseks tingimuseks muutunud ettevõtte suurus.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
28. November 2011, 18:48
Otsi:

Ava täpsem otsing