Lühiuudised

29. juuli 1998, 00:00

Eile ütles Ühispanga juriidilise osakonna juhataja Livia Toomik, et täna peaks tehtama äriregistri kanne Tallinna Panga ja Ühispanga ühinemise kohta.

«Seaduse järgi oli registril selleks aega 15 päeva, mis saab homme mööda,» ütles Toomik eile. Ta lisas, et pank ootas äriregistri kannet tegelikult juba reedel või esmaspäeval, kuid eilseks oli see veel tulemata. «Me oleme suhelnud kohtunikuga, mingeid probleeme ei ole,» kinnitas ta. Toomik toonitas samuti, et Ühispank on kõik dokumendid esitanud ning need on korras.

«Ma arvan, et kohtunik, kes selle kande peab tegema, ei ole seda füüsiliselt jõudnud,» lausus Toomik. Ta lisas, et kohtunik peab tegema kande Tallinna Panga lõpetamise kohta ning uue Ühispanga juhatuse kohta.

Toomik sõnas, et pärast kande tegemist hakkavad pangad toimima ühtsena. Praeguseks on tehingud Tallinna Panga aktsiatega peatatud. ÄP

Tallinna halduskohus jättis esmaspäeval rahuldamata ASi Mulgi Meier kaebuse riigi maksuameti vastu. Otsuse kohaselt tuleb juhatuse ja nõukogu liikmete tasudelt maksta sotsiaalmaksu.

AS Mulgi Meier on arvamusel, et töölepinguseadus ei laiene juhatuse ja nõukogu liikmetele ning seetõttu on juhtidelt sotsiaalmaksu kinnipidamine ebaseaduslik. Tallinna halduskohus leidis, et sotsiaalmaks ei ole seotud spetsiifiliselt töölepinguliste suhetega. Kohtuotsuses märgitakse, et sotsiaalmaksu eesmärk on koguda raha riikliku sotsiaal- ja ravikindlustussüsteemi finantseerimiseks ning sellest eesmärgist lähtuvalt maksustatakse sotsiaalmaksuga kõik füüsiliste isikute aktiivsest majandustegevusest saadavad tulud sõltumata sellest, mis nimetust kandva lepingu alusel on need saadud.

Mulgi Meierit kohtus esindava vandeadvokaat Maria Mägi kinnitusel kavatseb Mulgi Meier Tallinna halduskohtu esmaspäevase otsuse kindlasti edasi kaevata. ÄP

AS Eesti Energia emiteeris Hansapanga vahendusel 40 miljoni krooni eest kolmekuulisi võlakirju, mille intressiks kujunes 11,5%.

«Intress kujunes välja oksjoni korras,» ütles Hansapanga intressitoodete mäned?er Ülo Kallas.

Kallase sõnul kogunes Eesti Energia võlakirjadele 17 pakkumust kokku 72 miljoni krooni ulatuses. BNS

Eesti Kindlustuse aktsionärid kogunevad homme erakorralisele üldkoosolekule, et kutsuda tagasi seltsi nõukogu täies koosseisus.

Eesti Kindlustuse avalike suhete juhi Piret Küti sõnul kutsutakse nõukogu täies koosseisus tagasi. Uute liikmete nimed avaldatakse pärast nende ametisse valimist. BNS

Schleswig-Holsteini Landesbank laenab Ühisliisingu kaudu Tartu Vanemuise kontserdisaali ümberehituseks 30 miljonit krooni.

Ühisliising on saavutanud Saksa pangaga põhimõttelise nõusoleku, ütles ettevõtte turundusdirektor Mart Relve.

Ehitustöid Vanemuises finantseerib Ühisliising hetkel omavahenditest, makstes ligi 300 000 krooni päevas.

Juuli alguses kontserdimaja ehitus katkes, sest ASile Linnaehitus polnud tööde eest õigel ajal tasutud. BNS

Rolling Stonesi vastu on inimeste huvi leigem kui Jacksoni puhul, kuid kontserdi korraldajad ei soovi piletimüügi numbreid avaldada.

«Lõplikud müüginumbrid teatame veidi enne kontserdi algust,» ütles Rolling Stonesi Tallinna kontserdi pressiesindaja Kaidi Klein.

Pileteid on müüki paisatud 50 000 tükki, kuid Äripäeva andmeil pole neist veel pooledki läbi müüdud. Kontsert toimub 8. augustil. ÄP

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
28. November 2011, 18:49
Otsi:

Ava täpsem otsing